• Početna
  • VIDEO
  • Kad Matić igra fudbal sve je prosto kao pasulj! Uzmeš loptu, daš gol i razbiješ bunker! (Video)

0

Nemanju Matić4081

Српски ас донео Бенфики победу над некадашњим учесником Лиге шампиона (1:0), Марковић и Ђуричић замењени, Порто се оклизнуо против Национала (1:1)

Бенфика слави Немању Матића! Српски ас донео је лисабонским Орловима четврту узастопну победу у Примеири и померио их, бар за један дан, на друго место на табели, пошто је његовом минијатуром из 73. минута разоружана борбена Брага 1:0.

Дуго је некадашњи учесник Лиге шампиона одолевао на Ла Лужу, али је у финишу, ипак, поклекао. А за то је најзаслужнији наш репрезентативац, који је попут неуморног хрта пресекао напад гостију, одузео лопту Бразилцу Мауру и левицом са ивице казненог простора погодио супротни угао гола Едуарда. Био је то његов првенац у црвеном дресу ове сезоне, али вишеструко значајан, јер је оставио екипу Жоржа Жезуса на победничкој стази, задржао добру атмосферу у екипи пред гостовање Андерлехту у Лиги шампиона и потврдио да је Брага Бенфици баш драга, јер од ове екипе никад на свом терену није изгубила (14 победа, осам ремија).

“Увек је тешко играти против Браге, али смо учинили све што је у нашој моћи да победимо и то смо и урадили“, рекао је после меча Матић.

У Бенфикином тиму стартери су били Лазар Марковић и Филип Ђуричић, али их је Жезус почетком другог полувремена извео из игре, док је Љубомир Фејса цео меч преседео на клупи за резерве.

Вече навијачима Бенфике улепшао је – Порто! Змајеви су на свом Драгао стадиону одиграли само 1:1 против Национала, па сад имају само бод више од лисабонских Орлова. Шампион је повео почетком другог дела, осимим првенственим голом Џексона Мартинеза и чинило се да је на путу да забележи победу, међутим, десет минута пре краја навијаче је шокирао Марио Жуниор Рондон из Венецуеле и прекинуо црвену серију Национала против Порта, јер им је ово био први реми после седам везаних пораза.

(mozzartsport.com, Фото: Action images)