Ivanović tukao i pogađao!

0

bane-velika

(Мондо.рс, фото: Бета)

Српски интернационалац жестоко ударио лактом Кристијана Бентекеа, вољом арбитра Кевина Френда остао на терену, па донео Челсију победу над Астон Вилом – 2:1.

Жозе Мурињо видео је сјајног Кристијана Бентекеа, разигранију Астон Вилу него пре и победоносни гол Банета Ивановића.

Након 95 минута борбеног фудбала, „плавци“ су остварили и другу премијерлигашку победу под вођством португалског повратника:

ЧЕЛСИ – АСТОН ВИЛА 2:1 (1:1)
Иако су гости из Бирмингема пружили достојан отпор фавориту и иако су успели да се једном врате из заостатка, тим из Лондона су тријумфовао је ефектним Ивановићевим голом на центаршут Френка Лампарда у 73. минуту.

Додуше, тренер, играчи и навијачи Челсија морали би да буду захвални и главном арбитру меча, Кевину Френду, који је два минута пре гола одлучио да српског интернационалца казни само жутим картоном за жестоко ударање Кристијана Бентекеа лактом.

При једном од бројних дуела у ваздуху, Србин је Белгијанца „опалио“ по врату и лицу. Судија је пришао и на Ивановићево олакшање извукао само жути картон.

Арбитар је помогао домаћима и у надокнади времена, када није санкционисао играње руком Џона Терија!

Срећом по Челси, одлучујући гол „пао“ је знатно раније. После чега је 41.257 гледалаца гледало жестоку борбу домаћих за очување тог скора.

Блистао је Кристијан Бентеке, током читаве утакмице, као против Арсенала. На његову жалост, само је једном затресао мрежу Петра Чеха, у последњим тренуцима првог полувремена. Прихватио је лопту десном ногом на ивици казненог простора и прецизно је послао ка једином небрањеном делу гол линије.

На његову несрећу, тако је само изједначио резултат, јер је Челси повео већ у 6. минуту, аутоголом Антонија Луне после продора Едена Азара.

Тим из Бирмингема могао је да постигне још неколико погодака у другом полувремену, али су одлична додавања Бентекеа ка Андреасу Вајману остала неискоришћена.

Дуел Челсија и Астон Виле одигран је у оквиру 2. кола Премијер лиге, због обавеза „плаваца“ у финалу Суперкупа Европе (30. августа).