• ВИДЕО
  • ИСПАЛИ У 1. КОЛУ КВАЛИФИКАЦИЈА: Лускембуршки шамар Ренџерсу!

ИСПАЛИ У 1. КОЛУ КВАЛИФИКАЦИЈА: Лускембуршки шамар Ренџерсу!

0

Нидеркорн успео да елиминише славни шкотски клуб победом од 2:0 на свом терену и испише историју

Вратио се Ренџерс у европска такмичења, али је добио шамар! И то баш јак!

Иако је добио први меч против Нидеркорна с 1:0, у реваншу су Ренџери поражени с 0:2 и тако испали већ у првом колу квалификација за Лигу Европе.

Од 1981. до данас Нидеркорн је дао један гол у Европи, укупно су одиграли 13 мечева, а ово им је прва победа у историји клуба! До сада су имали два ремија и 11 пораза.

Невероватно.

После првих 45 минута игре било је 0:0, али су домаћини у наставку извели блицкриг и головима Франсое у 66. и Тила у 75. минуту избацили су велики клуб попут Ренџерса из даљег тока квалификација.

Ренџерс јесте имао надмоћ у поседу, али су то били непрецизни покушаји. Док су Луксембуржани своје шансе боље искористили, а може се рећи да су имали и шансе код другог гола из прекида. Али, за овакав успех неопходна је срећа.

Нидеркорн ће у следећем колу вероватно играти против АЕЛ-а из Лимасола који је добио с 4:0 први меч против Сент Џозефса.