Исландски ИБВ одиграо утакмицу у домаћем првенству – чува се за Звезду

0

IBV13214048
(Спортске.нет)

Екипа исландског ИБВ-а доживела је пораз у домаћем првенству, уочи реванш меча са Црвеном звездом у другом колу квалификација за Лигу Европе.

Да ли због тога што се “чувају“ за реванш са Звездом, да ли су још увек под утиском атмосфере са Маракане коју веома ретко имају прилиуке да доживе, тек екипа ИБВ-а доживела је пораз у мечу 11. кола првенства Исланда, и то од, пре овог кола последњепласиране екипе Акранеса.

Домаћи су славили резултатом 2-1, а највећи део посла завршили су у првом полувремену, када су стекли два гола предности.

ИБВ је у другом полувремену заиграо боље, већ у 47. минуту преко Гудмундсона смањио на 2-1, али до краја меча није успео да избегне пораз.

После 11. кола, Звездин ривал је на шестом месту на табели са 18 бодова, осам мање од водећег Хафнарфјордура.