Grotlo Pionira progutalo kraljeve (ANALIZA)

0
Мајк Цирбеш

Мајк Цирбеш (Фото: Марко Тодоровић)

Громогласна подршка са трибина, одлучна и дисциплинована игра, невероватни Милер и Цирбеш, и сјајна игра најмлађих играча Црвене звезде укратко је опис синоћње утакмице. У таквој консталацији ствари победа није могла да изостане. Црвена звезда – Реал Мадрид 94-88.

Почела је Црвена звезда фуриозно, и после тројке Квинсија Милера повела је са 11-2. После тајм-аута пробудили су се играчи Реала али је Звезда играла феноменално и у одбрани, а поготово у нападу па је сасавим заслужено завршила са предношћу од 10 поена разлике. 28-18.

Наставила је Црвена звезда са добром игром и у другој четвртини али је Реал додао гас. Милер је играо одлично, а Јовић је командовао нападима црвено-белих. На другој страни екипу Реала је носио Серхио Родригез. Реал је ову четвртину добио са 18-25 па се на одмор отишло са предношћу домаћина од 3 поена. 46-43.

Трећа четвртина донела је велики пад у игри Црвене звезде. Увукла се нервоза у редове нашег шампиона, а у прилог томе најбоље говори чињеница да је Стефан Јовић направио фаул после ког је добио и техничку грешку, а онда је послат у свлачионицу после шутирања флаша на клупи за резерве. Повео је Реал са 12 поена разлике, а онда су се пробудили играчи Звезде ношени безрезервном подршком са трибина. Четвртина је завршена предношћу Реала од једног поена, што и није било лоше узимајући у обзир да су црвено-бели у једном тренутку били на ивици амбиса. 66-67.

А онда су играчи Звезде показали од чега су саткани. Играло се кош за кош, а Звезду су предводили Квинси Милер, Мајк Цирбеш и сјајни Марко Гудурић. Одлична одбрана, мирноћа у завршници, и неколико веома лепих акција црвено-белих сломили су отпор Мадриђана па је шампион Србије заслужено славио, 94-88.

Црвена звезда је одиграла изванредну утакмицу и на колена је бацила актуелног првака Европе. Квиниси Милер је поново доказао класу. Скакао је, „лупао“ блокаде, шутирао ван рекета, пробијао од самог коша и играо веома добру одбрану чак и када је био оптерећен личним грешкама. Мајк Цирбеш је контролисао рекет, поентирао испод обруча и у одлучујућим тренуцима феноменално изводио слободна бацања. Стефан Јовић је сјајно играо до исхитрене грешке и техничке грешке. Водио је свој тим у стилу правог вође, поентирао и већ по навици играо је одличну одбрану. Ипак играче које треба посебно апострофирати су Бранко Лазић и Марко Гудурић, па и Никола Ребић.

Бранко Лазић је играо невероватну добру одбрану а доказ томе је Руди Фернандез, један од најбољих кошаркаша Европе, за 11 минтуа игре само једном шутнуо и промашио. Марко Гудурић је играч који је преломио утакмицу. У најтежим тренуцима погодио је тројку, имао је кош плус фаул и једном фантастично закуцао после продора по чеоној линији. Никола Ребић је завршницу одиграо као да игра већ 10 година Евролигу. Био је сигуран када је лопта била у његовим рукама, веома лепо је проигравао саиграче, а и поентирао је када је то било потребно.

Мора се рећи да Реал није играо лоше већ да је Звезда играла фантастично. Такође, мора се одати признање судијама које су имале уједначен критеријум и које су и играче Звезде и играче Реала санкционисали су приговарали на одлуке судија. Иако је код нас неповерење судијама велико мора се одати признање судијама на феноменалном суђењу.

Бољи од осталих у редовима Црвене звезде били су Квинси Милер са 24п ( 2/3 за два, 5/7 за три и 5/6 са линије за слободна бацања), 7ск, 2ас, 2бл, Мајк Цирбеш 26п, 5ск, 1ас, 2бл, Стефан Јовић 12п, 2ск, 4ас, 1ул и Марко Гудурић 8п ( 2/3 за два, 1/1 за три, 1/1 са линије слободних бацања), 2ск и Бранко Лазић 2п, 2ск, 4ас, 2ул.

У редовима Реала из Мадрида најбољи је био Серхио Родригез са 16п (4/7 за три поена), 6ск, 9ас, 1ул, а пратили су га Густаво Ајон 16п, 7ск, 3ас, 2ул, Треј Томпкинс 14п, 3ск, 2ас, Фелипе Рејес 12п (4/6 за два, 4/4 са линије слободних бацања), 3ск, 1ул и Андреас Ноћиони са 11п, 4ск.

Треба додати да су навијачи Црвене звезде, популарне Делије, одали почаст погинулом руском пилоту уз скандирање Русија, Русија.

Кореографија Делија посвећена погинулом руском пилоту (Фото: rbijadanas)

Кореографија Делија посвећена погинулом руском пилоту (Фото: srbijadanas)

Извор: СРБИН.ИНФО/Илија Вуксановић