Grizman srušio Barsu, Atletiko u polufinalu Lige šampiona (VIDEO)

0

Антоан Гризман

Шампиону Европе пресудио је Антоан Гризман у реванш уткмици четвртфинала у Мадриду.

Нападач ‘Јорганџија’ је довео свој тим у вођство у 36. минуту меча када је сјајно трзнуо главом након феноменалног центаршута Јаника Фереире Караска спољним делом копачке са десног бока.

Французу је ово био девети гол на последњих 10 утакмица за Атлетико, који је вечерас на својој ‘Тврђави’ прекинуо црни низ од седам узастопних пораза од Бареслоне у свим такмичењима.

Гризманов погодак био је једино право узбуђење у првом полувремену, готово ништа нисмо видели од Барсе у првих 45 минута.

У наставку, очекивано, „викторије“ на половини ‘Колћоњероса’ чији бункер није попустио. Ударци ка голу Облака нису били чести, пар којих је ишло у оквир Словенац је кротио без већих напора.

У финишу је Ђерар Пике камповао у противничком шеснаестрецу, у једном тренутку је жестоко извиждан јер је покушао да исценира пенал. То је направило рупу у одбрани гостију и оставило простор за нокаут из контре, што се и догодило у 88. минуту меча.

Контра је текла по левом боку преко Филипеа Луиса, Бразилац је направио вишак након дуплог паса са Кокеом, онда је Инијеста руком спречио његов пас ка Гризману и судија Рицоли је показао на белу тачку, али капитену Барсе показао само жути картон.

Гризман је преузео одговорносз и са креча повисио на 2:0. Тер-Штеген је имао лопту на руци, али лопта се ушуњала у гол.

Барси је гол био неопходан за продужетак, Каталонци ће имати много тога против одлуке Рицолија да им у надокнади не досуди пенал већ слободан ударац на ивици шеснаестерца који Меси није успео да претвори у гол. Утисак је да је лопта погодила у руку једног играча Ателтика унутар казненог простора након ударца Инијесте, који је морао да буде искључен пар минута пре.

Све у свему, екипа Ћола Симеонеа иде у полуфинале, Барсин сан да ће постати први тим који је успео да одбрани титулу у Лиги шампиона се завршо.

Извор: спортске.нет