• Голеада на „Маракани“, Звезда напунила мрежу Вождовца (Резултати, табела)

Голеада на „Маракани“, Звезда напунила мрежу Вождовца (Резултати, табела)

0

sp-zvezda_620x0

Звездана ноћ! Лов на „змајеве“, лидер Јелен суперлиге одрадио је готово перфектно, први пут овог пролећа играчи црвено-белих нису оставили армију навијача да стрепе, већ су, у појединим моментима, бразилском игром, декласирали Вождовац већ после првог полувремена – 5:1 (4:0).

Гости су после нокдауна играли храбрије, за то су награђени голом, али је Црвена звезда вратила дуг са каматом за јесењи пораз и 11. узастопном победом сачувала лидерску позицију на табели.

Поново је Звезда првих 15-так минута олако потрошила, али кад је додала гас „змајеви“ су били укроћени и поражени за свега 15 минута. Била је то 30-минутна рапсодија од игре, акција, голова и промашаја, јер Вождовац може да буде срећан што је после 45 минута на семафору стајало 4:0.

Само што су појачали притисак на последњу линију гостију, црвено-бели су повели. Отели су лопту на десној страни, Ковачевић је проследио „ролну“ Ненаду Милијашу на 20 метара, севнула је левица капитена милиметарски прецизно по земљи у сам ћошак за пети погодак у сезони. Комплетан везни ред Звезде, потпомогнут Печником и Мијаиловићем по странама, размонтирао је госта.

Супић је у 23. минуту имао среће јер је Дауда слабо реаговао, затим је фантастичном реакцијом спречио Милијаша да постигне шести погодак у сезони, а онда је почео да броји као боксер у нокдауну: „два“, „три“, „четири“.

Нинковић и Мрђа су омогућили не баш претерано концентрисаном Дауди да постигне гол број 11 у Суперлиги, да би права бразилска акција донела вођство од 3:0. Милијаш, Дауда и Нинковић као асистент изиграли су „змајеве“ а првенац у сезони постигао је Дарко Лазовић.

Вождовац је спустио гард, имао две прилике преко Бабовића и Божића, али је и Дауда могао да престигне Мрђу на листи стрелаца. Ипак, тачку на сјајних 30 минута ставио је Драган Мрђа пошто је одличан дубински пас претворио за 4:0, али и 12. гол којим се опет осамио на челу листе голгетера.

Спорт не трпи самозадовољавање, па су домаћини брзо кажњени за присуство на терену. Бабовић је мајстор фудбала, поготово кад се пусти без пратње, одлично је проиграо Секулића који из два пута (одбитак од стативе) шаље лопту у мрежу и опомиње црвено-беле.

Звезда је поново преузела игру, Драган Мрђа је 13. голом у Лиги брзо вратио разлику на „четири“, а неколико лепих акција до краја није донело промене.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВОЖДОВАЦ 5:1 (4:0)
СТРЕЛЦИ: Милијаш у 17, Дауда у 29, Лазовић у 32, Мрђа у 44. и 62. за Црвену звезду, а Секулић у 54. минуту за Вождовац. Стадион: Црвене звезде. Гледалаца: 16.250. Судија: Срђан Обрадовић (Јагодина) 7.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бајковић 7 – Печник 7, Павићевић 7, Келхар 7, Мијаиловић 7,5 (од 72. Петковић -) – Ковачевић 8, Милијаш 8,5, Нинковић 8, Лазовић 8 (од 77. Ракић ) – Дауда 7 (од 63. Савићевић -), Мрђа 8,5.
ВОЖДОВАЦ: Супић 5 – Дукић 5,5, Драговић 5,5, Васиљевић 5, Пројић 5 – Божић 6, Секулић 6,5 (од 87. Трипковић -) – Марушић 6, Бабовић 7, Обрадовић 5 (од 39. Караклајић 6) – Павићевић 5,5 (од 61. Николић -).
ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Драган Мрђа (Ц. Звезда).