• SPORT
  • Futsal: Srbija remizirala sa Češkom, prva u grupi E

Futsal: Srbija remizirala sa Češkom, prva u grupi E

0

Бангкок – Футсал репрезентација Србије играла је данас нерешено са Чешком 2:2 у трећем колу групне фазе такмичења на првенству света у Бангкоку, и као прва у групи Е пласирала се међу 16 најбољих екипа.

Голове за Србију постигли су Коцић и Бојовић, а за Чехе стрелци су били Решетар и Белеј.

Наш тим је до седмог минута пре краја водио са 1:0, али неколико стопостотних пропуштених шанси казнили су Чеси који преко Решетара долазе до изједначења.

Бојовић је ипак, пет минута пре краја поставио ствари на своје место (2:1), али непун минут касније Чеси поново изједначвају голом Белеја.

Овај резултат је и Чехе одвео у осмину финала, будући да су као други завршили такмичење у Е групи.

Селекција Србије је претходно победила ЕГИПАТ (3:1) и КУВАЈТ (7:2).

Следећи противник изабраника Аце Ковачевића у мечу за четвртфинале биће Аргентина 12. новембра.