FUDBAL U PUNOM SJAJU Lud meč sa šest golova, strašni Ronaldo gurno Portugal dalje!

0

Portugal je Kristijano Ronaldo! Posle lude utakmice sa čak šest golova, Portugal je u meču sa Mađarskom (3:3) uspeo da se plasira u narednu rundu Evropskog prvenstva kao trećeplasirani zajedno sa prvoplasiranim Mađarima.

Даље иде и чудесни Исланд после 2:1 са Aустријом јер је историјском првом победом заузео друго место у групи.

Кад игра Кристијано Роналдо игра и Португал! Готово сам је ас Реала донео свом тиму пролаз даље. Губили су три пута од Мађарске, Џуџак је два пута затресао мрежу Патрисија, али нико није могао да заустави Роналда.

Два сјајна гола и асистенција за Нанија још једном су показали да је и поред критика Кристијано један од највећих.

Прво полувреме: Нани анулирао мајсторију Гере

Кварежма је остао на клупи, селекор Сантош је решио да одлични ас не почне овај меч. Тренерка чувеног Габора Кираљија је била спремна за утакмицу:

Португалци су одлично кренули од старта меча. Већ у првих пет минута је било јасно да ће се Мађарска бранити на овом сусрету.

Нервозни су Португалци, добро су ушли у сусрет, али нису успели озбиљније да угрозе гол ривала.

Шок за Португалце! У 20. минуту Золтан Гера је распалио са дистанце и буквално поцепао мрежу Патрисија за 1:0! Тежак посао је пред екипом тренера Сантоша.

Из првог шута на гол Мађари су успели да погоде мрежу Португала:

Золтан Гера је показао да фудбал има у малом прсту.

Коначно је Роналдо у 29. минуту извео један добар слободан ударац. Лопта је одскочила испред гола Кираљија, али је искусни чувар мреже успео да сачува свој гол. Мађари имају велики проблем, оба штопера Гузмич и Јухаш имају жуте картоне.

У 34. минуту, стрелац јединог гола Золтан Гера зарадио је жути картон. Покушао је Роналдо још једном из прекида, али лопта је отишла далеко преко гола Мађара.

Постигли су Португалци гол у 39. минуту, али је после додавања Роналда, Пепе био у офсајд позицији.

Португал се вратио у живот у 42. минуту. Нани је побегао одбрани ривала и донео изјендачење – 1:1!

До краја полувремена није било већих узбуђења. Роналду је требало 220 минута да коначно уради нешто на овом првенству (асистенција Нанију).

Друго полувреме: Роналдо је класа!

Какав почетак другог дела игре… Капитен Мађара Џуџак је у 47. минуту извео „слободњак“, лопта је погодила Гомеша у живом зиду и завршила иза леђа Патрисија.

Португал је брзо одговорио, Роналдо је у 50. минуту петом маестралним голом донео изједначење – 2:2!

Шта ради Балаш Џуџак! у 55. минуту капитен Мађарске постигао је још један страшан гол за 3:2!

Оба гола Џуџак је бурно прославио са навијачима своје екипе. Добио је ударац у врат током славља, али се брзо опоравио.

У 62. минуту Кристијано Роналдо је још једном показао какав је мајстор! Погодио је мрежу Мађара главом после асистенције Марија за 3:3.

Одмах у следећем нападу Салај је сјајно тукао али је лопта погодила пречку.

У 76. минуту, Роналдо је поново претио, али је његов ударац завршио преко гола.

После фуриозног фудбала, опао је темпо игре у самој завршници сусрета.

Утакмица трећег кола групе Ф:

Мађарска – Португал 3:3 (1:1)

Стадион: Олимпијски у Лиону. Капацитет: 59.168. Судија: Мартин Еткинсон (Енглеска).
Стрелци: 1:0 Гера у 20, 1:1 Нани у 42, 2:1 Џуџак у 47, 2:2 Роналдо у 50, 3:2 Џуџак у 55, 3:3 Роналдо у 62. минуту.

Мађарска: Кираљи – Ланг, Гузмич, Јухаш, Корхут – Елек, Пинтер – Ловренчич (од 82. Штибер), Гера (од 46. Беса), Џуџак – Салај (од 70. Немет)
Португал: Патрисио – Вијериња, Карваљо, Пепе, Елисеу – В. Карваљо, Жоао Марио, Мутињо (од 46. Санчез) – Aндре Гомес (од 60. Кварежма), Роналдо, Нани (од 81. Данило).