FUDBAL: Jagodina silna, domaćini sigurni (Tabela)

0

fudbalska-lopta_660x330

Фудбалери Јагодине, Доњег Срема, Напретка и Спартака остварили су победе на свом терену у првим утакмицама 13. кола Јелен Суперлиге.

13:00 Вождовац – Партизан

Дуел у Ивањици између Јавора и Радничког из Крагујевца завршен је без победника, било је 1:1.

У дербију кола Јагодина је на свом терену победила Војводину са неочекивано лаких 3:0. Напредак је у Крушевцу савладао ОФК Београд са 3:0, Доњи Срем је у Пећинцима био бољи од Рада са 2:0, а Спартак је са минималних 1:0 победио нишки Раднички.

Најзаслужнији за важну победу Јагодине у дербију кола био је двоструки стрелац Александар Пешић, који је и асистирао кодтрећег гола. Мрежу голмана новосадске екипе затресао је и Милош Леповић.

Пећинчанима је победа против Рада била тек друга ове сезоне, а остварили су је захваљујући поготку Немање Лакић-Пешића и аутоголу Николе Мараша.

Још убедљивији био је крушевачки Напредак, који је на свом терену савладао ОФК Београд са 3:0 и направио корак ка тимовима из горњег дела табеле. Срђан Димитров довео је Крушевљане у вођство у 16. минуту, предност је дуплирао Ненад Гаврић у 84. минуту, а у последњим тренуцима меча коначан резултат поставио је Радомир Коковић.

Екипа суботичког Спартака славила је код куће против трећепласираног Радничког из Ниша са 1:0. Творац победе домаћина био је капитен Владимир Торбица са „креча“ у 74. минуту.