EVROLIGA: Partizan ispustio važnu pobedu

0

KK Partizan ig

Кошаркаши Партизана НИС поражен је од Нантера 62:61 (17:19, 18:10, 12:18, 15:14) у драматичној завршници и угрозио шансе за пласман у Топ 16 фазу Евролиге.

Победу Нантеру донео је Трентон Мичам поенима са слободних бацања шест секунди пре краја, а Драган Милосављевић промашио је тројку за победу у последњој секунди.

Партизан је поново поражен на једну лопту у Паризу (као на оба меча на Ф4 2010. године), а црно-беле су овај пут коштале изгубљене лопте. Продао их је 22, од чега 20 током друге и треће четвртине.

Партизан је Нантеру парирао са 11 погођених тројки из 21 покушаја, а поново се испоставило да и одлична игра бековске линије није довољна за победу без бар минималне подршке центара.

Најбољи појединац црно-белих био је капитен Драган Милосављевић са 16 поена (4/8 три), 4 скока и 3 асистенције. По 12 поена имали су још Богдан Богдановић и Таренс Кинзи.

Подбацили су сви високи играчи, стандардно слаби били су центри Дејан Мусли и Ђорђе Гагић са по 4 поена и укупно 10 скокова, а овај пут је подбацио и Жофри Ловерњ са тек 6 поена (1/5 два), 4 скока и 4 изгубљене лопте.

Једини класични плејмејкер Борис Дало је одлично почео са пет поена у првих пет минута, али је ту и стао. Домаћина је предводио амерички трио, меч-винер Трентон Мичам са 14 поена и 4 скока, док су по 11 убацили Дејвид Лајти, који је имао и 8 скокова, те Вил Денијелс уз 6 ухваћених лопти.

Партизан после седам кола у Евролиги има само једну победу, а Нантер три, па ће црно-белима бити веома тешко да се нађу међу 16 најбољих екипа у Европи.

Црно-бели у следећем колу дочекују украјински Будивељник 5. децембра. У четвртак је у ЕЛ играла и Црвена звезда Телеком, која је такође несрећно поражена од Макабија 78:76.
Ток меча Нантер – Партизан НИС:

Првих пет минута меча у Паризу обележио је потпуни резултатски егал (11:11), иако је домаћи тим доминирао у скоку (5-1). Игру црно-белих носио је домаћи играч, Борис Дало са 5 поена. Партизан је у првој четвртини чешће шутирао за три него за два, и то је донело резултат, али без лаких поена црно-бели нису успели да стекну више од два поена предности – 19:17.

Партизан добро почиње други период, стиче четири поена предности (21:17), али онда улази у проблем са шутем. С друге стране разиграо се Лајти и са пет поена предводио серију Нантера 12:2 за преокрет на 29:23. Овај налет домаћина је два минута пре краја полувремена прекинуо Кинзи, првом тројком за црно-беле у другом периоду. Уследила је и тројка Милосављевића за 31:29, али са друге стране није било решења у одбрани за Лајтија, па је Нантер отишао на полувреме са 35:29.

Друго полувреме отворено је са по тројком на обе стране, да би црно-бели добром одбраном стигли до контре и лаких поена. Потом Данијелс губи лопту и добија техничку грешку због протеста, што Партизан корсти и враћа се на само кош заостатка 38:36. Међутим, Нзули враћа Нантер тројком у живот, Партизан пропушта два добра напада да се врати у егал, али промашаје исправља Милосављевић тројком за нови повратак на кош заостатка.

Након серије грешака на обе стране у наредном минуту, Милосављевић погађа своју трећу тројку за преокрет на 42:41. Партизан је наставио да се мучи у позиционом нападу, али су Милосављевић и Кинзи тројкама спречили домаћина да поново стекне осетнију предност – 47:47.

Црно-бели сјајно отварају последњи период, Богдановић се коначно укључио у шутерску линију и са пет поена донео преокрет, а Партизан користи и неколико промашаја ривала те лаганим поенима Гагића бежи на максималних 55:49. Међутим, Французи се консолидују на тајм-ауту и праве експресну серију 8:0 за нови преокрет резултата.

Након три и по минута агоније црно-белих без поена, ствар је спасао Богдановић који преко руке ривала постиже тројку у финишу напада за наставак низа преокрета (59:58). Нантер пропушта два напада, а црно-бели то једва користе, поново преко сјајног Милосављевића који погађа још један тежак шут. Французи узвраћају поенима из офанзивног скока, а Партизан губи лопту пред последњих 60 секунди.

Нантер креће у важан напад после тајм-аута, Партизан је добро поставио одбрану па Фостер промашује шут за око осам метара. Међутим, Богдановић поклања лопту ривалу очајним пасом и домаћин добија напад за победу. Милосављевић прави фаул 6 секунди пре краја, а Трентон погађа оба пенала за 62:61.

Нантер тражи тајм-аут, и Партизан креће у најважнији напад ове сезоне. Кинзи тек после неколико секунди успева да дода лопту Милосављевићу уз кога се залепио чувар, капитен се некако пробија до линије за три поена, али из тешке позиције погађа само обруч, па Нантер слави 62:61.