EVRO LIGA: Bogdanović srušio CSKA!

0

KK Partizan Bogdanović_orig

Кошаркаши Партизана победили су ЦСКА у Комбанк арени са 73:72 у трећем колу Ф групе Топ 16 фазе Евролиге.

Херој победе био је Богдан Богдановић (6-8 за два, 4-8 за три), који је убацио 27 поена, укључујући и кључна бацања на 24 секунде до краја.

ЦСКА је имао последњи напад, одговорност је преузео Вимс, али није био прецизан, па су црно-бели дошли до првог тријумфа у Топ 16 фази.

Осим Богдановића, најефикаснији је био Таренс Кинзи са 15 поена (5-15 из игре, 7 ск), а Жофре Ловерњ имао је 11 поена и 8 скокова.

Најефикаснији код ЦСКА, којем је ово први пораз, био је Ненад Крстић са 27 поена (11-14 из игре) и 7 скокова, Сони Вимс имао је 16 поена и 10 асистенција, Фридзон је постигао 12, а Милош Теодосић 10 поена (3-8 из игре, 1аст).

Током целог меча ниједна екипа није створила двоцифрену предност, највише је водио ЦСКА са девет поена разлике (45:36) средином треће четвртине.

Међутим, Партизан се није предавао, успео је брзо да стигне заостатак, а предвођен надахнутим Богдановићем и његовим тројкама тим Душка Вујошевића осигурао је тријумф у неизвесној завршници.

KK Partizan KK CSKA_orig

Текстуални пренос меча:

Као и обично, атмосфера у Арени била је изванредна, а почетак меча обележиле су чврсте одбране – Крстић је дао четири поена за госте, а Партизан је поготком Богдановића са дистанце повео 5:4.

Потом је Богдановић лепо положио за +3, али Крстић је био у серији и ЦСКА је одговорио серијом 6-0 за 10:7. Гости су повели са +5, али није било расположеног играча осим Крстића, док су црно-бели играли сјајну одбрану и после четири узастопна поена Милутинови успели су да преокрену (15:14), а тим резултатом окончана је прва четвртина.

Партизан је одлично почео други период, Кинзи је погодио тројку из тешке позиције, а Милосављевић се надовезао поенима у полуконтри. Међутим, и ЦСКА је брзо пребродио кризу – Крстић је погодио уз фаул, а после промашеног закуцавања Гагића и узастопних тројки Фридзона и Вимса гости су повели 25:22, па је Вујошевић затражио тајм аут.

Партизан је пролазио кроз лош период, а ЦСКА је био организован на обе стране терена, па је после нових поена Крстића под кошем било 32:24.

Кинзи је тројком у полуконтри тргао црно-беле, што је означило почетак боље игре домаћих – Теодосић је на кратко то пореметио тројком, али Партизан је био одличан у одбрани и тројком Милосављевића приближио се на само поен заостатка на полувремену (35:34).

Поготком Ловерња под кошем Партизан је преузео вођство, али онда је проиграо Фридзон и убацио две тројке, прву на истеку напада. Погодили су и Хријапа и Крстић, пре него што је Тепић лепо наскочио и дао кош са дистанце за -7 (45:38).

ЦСКА је све време спуштао лопту у рекет, а Партизан је сада одговорио истом мером играјући на Ловерња. Он је погађао и отварао простор осталима – Гагић је закуцао после офанзивног скока, а Богдановић је положио за -2 (47:45), па је Месина затражио минут одмора.

Euroleague basketball game between Partizan and CSKA

Црно-бели су наставили са изузетном одбраном, а Богдановић се у потпуности разиграо – положио је лопту у кош поред Кауна, а затим је убацио и тројку за вођство 50:48. До краја четвртине ЦСКА је изједначио после соло акције Џексона – 50:50.

Гости нису имали решења за Богдановића, који је погодио тројку са око осам метара, погодио је и Ловерњ уз фаул, али и ЦСКА је одговорио преко српског двојца Крстић-Теодосић, па смо гледали резултатску клацкалицу у Арени.

Кинзи је погодио уз фаул, Милосављевић је био половично прецизан са бацања, док је на другој страни Крстић промашио оба пенала, па је Партизан на нешто више од пет минута до краја водио са 60:57.

Вимс је погодио тројку уз фаул у наредном нападу, али Богдановић је поново преузео одговорност када је било најважније и погодио је још једну далеку тројку за 63:61. Уследила је добра одбрана, па кош Кинзија у полуконтри за 65:61. Ипак, ЦСКА се враћа са пенала – 65:65.

Богдановић је био незаустављив, сада је убацио тројку из ћошка, на другој страни одговорио је Вимс, а потом је Богдановић убацио једно од два пенала за вођство 69:68.

Крстић је убацио кош са дистанце, потом су обе екипе промашиле по напад, а онда је Тепић у полуконтри погодио за 71:70. Вимс је био сигуран са пенала на тридесетак секунди до краја, а на тачно 24 секунде до краја Богдановић је фаулиран при шуту за три при резултату 72:71 за ЦСКА.

Прво је промашио, али је погодио наредна два, да би у последњем нападу Вимс промашио за победу и црно-бели су дошли до вредне победе – 73:72.

(Б92, Фото: Старспорт)