EVROKUP: Fantastične vesti za crno-bele!

0

Partizanu samo još pobeda nad Turk Telekomom i prolazi u Top 16 koji se igra u okviru takmičenja Evrokupa!

Французи су успели да савладају Зенит након продужетака са 83:84 и тако донели црно-белима велику радост, а све што Партизан мора да уради да би прошао даље јесте да победи у сутрашњој утакмици екипу Турк Телекома.

Партизан може да се нада и трећем месту уколико Валенсија савлада Тренто и ако црно-бели победе са 5 или више поена разлике.

Зенит је данас био бољи у првом полувремену, од самог старта је имао предност, убацио сјајних 27 поена у првој четвртини и након првих 20 минута водио је са 47:38.

Ипак, у трећој деоници Асвел је заиграо далеко боље. Посебно мислимо на одбрану, домаћи су имали свега 12 шутева из игре, погодили су само 5 шутева за свега 10 поена у десет минута.

Асвел је успео да сустигне Зенит и да уђе у веома неизвесну завршницу.

Скраб је постигао тројку за 72:67 на 2 минута до краја, али је истом мером Демаркус Нелсон узвратио, па ништа није било решено ни тада.

Изједначио је Асвел резултат на 26 секунди до краја утакмице преко Жан-Чарлса, а домаћи нису успели да реализују напад, па се отишло у продужетке.

КАЗНА

На адресу КК Партизан НИС, јуче је из седишта Евролиге стигла нова казна. Овог пута, клуб је кажњен због бацања ролни од стране навијача Партизана на почетку утакмице Асвел – Партизан НИС, због чега је почетак сусрета на кратко одложен. И овом приликом, клуб апелује на своје навијаче да навијају фер и спортски и да се уздрже од било каквих испада који могу довести до тога да Партизан поново буде кажњен.

Асвел је боље почео, имали су и највећу предност у данашњем мечу од +3, тако се и завршило, на велику радост Партизана.

Скраб је био најбољи у редовима домаћина са 18 поена, Карасјов је имао 14, а Рејнолдс 12. Код гостију најбољи Ноуа са 17, Калниетис је имао 14.

Партизан НИС дочекује Турк Телеком

Утакмица у хали „Александар Николић“ је на програму у среду, 19. децембра од 20 часова.

Десето коло 7Даyс Еврокупа донеће одговор на питање ко ће из Групе Ц изборити пласман у Топ 16 фазу. У среду, 19. децембра, Партизан НИС од 20 часова дочекује Турк Телеком из Анкаре.

У зависности од последњег кола, Партизан НИС може завршити такмичење у групи Ц на местима од 3. до 6.

Пре последње коло, тренер Андреа Тринкијери истиче да ће црно-бели урадити све што је до њих.

„Припремамо се за утакмицу на најбољи могући начин. Турк Телеком има сјајан, добро попуњен ростер и доста велику ротацију. Ми ћемо учинити све што можемо да прођемо у наредну фазу такмичења, али не зависи све од нас“, поручио је Тринкијери.

„На крају, све се своди на ово последње коло. Ми ћемо дати све од себе да играмо своју игру и да изборимо победу. Турк Телеком има добар, искусан тим, али верујем да смо у стању да их пред нашим навијачима савладамо“, рекао је Лендејл.