ЕП У РУКОМЕТУ: Норвешка дефинитивно отписала Србију

0

Рукометна репрезентација Србије поражена је од селекције Норвешке на старту групе 2 Европског шампионата у Хрватској резултатом 32:27.

„Орлови“ на зачељу табеле немају ниједан бод и овим неуспехом изгубили су и теоретске шансе да се боре за пласман у полуфинале, док Скандинавци првенство настављају са 4 бода.

Екипа селектора Јовице Цветковића одлични се држала у првом полувремену, после 30 минута резултат је био нерешен (17:17), али су вицешампиони света у наставу брзо обезбедили сигурну предност коју више нису испуштали.

Шешум и Бељански су били најефикаснији у српском тиму са по 5 голова, Ненадић и Ђукић су уписали по 4, Зеленовић 3, а Илић и Јовановић по 2. У победничкој екипи Сагосен и Бјернсен су меч завршили са по 8 голова.

Србија се 22. јануара састаје са Француском, док Норвежани два дана раније играју са домаћином Хрватском.

Ток меча

Српски тим је добро почео утакмицу и головима Ђукића и Марсенића „орлови“ су два пута водили – 1:0 и 2:1. Норвежани, очекивано, форсирају брзу игру од првог минута.

Са два везана поготка Ненадић је у 6. минуту изједначио на 5:5, а головима Шешума и Бељанског Србија је поново била у предности – 7:6 (8. минут).

Група 2

Норвешка 4, Шведска 4, Француска 4, Хрватска 2, Белорусија 0, Србија 0.

Србија је код вођства Скандинаваца од 9:8 имала играча више, али је Шешум поклонио лопту ривалу који је брзо казнио грешку за 10:8. У следећем нападу Ненадић је са 7 метара смањио на 10:9 (12. минут).

Норвешка је серијом 4:1 у 15. минуту отишла на 12:9, а њихов најбољи играч Сандер Сагосен је предњачио са 4 поготка.

Србија се вратила захваљујући Илићу, који је два пута узастопно био прецизан са пенала – 12:11 (17. минут). Имали су „орлови“ играча више и прилику да изједначе, али је Ђорђић направио фаул у нападу.

Норвешка је постигла гол за 13:11 после петоминутног поста, а већ у следећем нападу било је 14:11 (21. минут).

Млади Јовановић смањио је на 14:12, а потом је Србија прокоцкала два напада да се још више приближи противнику. Ипак, Ненадић и само неколико тренутака касније Ђукић, након што је украо лопту Норвежанима, донели су изједначење „орловима“ 15:15 у 26. минуту.

У овим тренуцима голман Цупара је бриљирао и уливао додатно самопоуздање својим саиграчима у пољу.

Феноменалним голом Јовановића је са више од 10 метара комплетирао серију од 4:0 и у 28. минуту Србија је повела са 16:15. После изједначење, Ђукић је вратио предност „орловима“ 17:16.

После првог полувремена резултат је 17:17. Ненадић је са 4 гола био најефикаснији, Ђукић је додао 3, а по 2 су постигли Шешум, Илић и Јовановић. Код Норвежана Сагосен је уписао 5, а Јендал, Бјернсен и О’Саливен по 3.

Бељански је голом отворио друго полувремен, али су Норвежани безо одговорили серијом 5:0 за 22:18 (37. минут). Отежавајућа околност је и друго искључење Јовановића, али и много ангажованија игра ривала у одбрани.

За девет минута Норвежани су постигли седам голова, примили свега два за великих 24:19.

Шешум је прекинуо серију Скандинаваца, а два минута касније Зеленовић је коначно искористио предност играча више за 25:22 (44. минут). Међутим, Србија је и примила погодак са човеком више на терену.

У 47. минуту Јоханесен је голом завршио контру за великих 28:23, а Бјернсен је поготком у 52. повисио на максималних 31:24.

Утакмица је завршена резултатом 32:27.