EP: Srbija ostala bez medalje

0

Женска рукомета репрезентација Србије заузела је четврто место на шампионату Европе у нашој земљи.

У борби за бронзану медаљу Србија је у Комбанк арени после продужетака и велике драме поражена од селекције Мађарске са 41:38 (33:33, 21:19).

Дуел за треће место обележиле су слабе одбране обе селекције. Србија је добро почела, имала је у првом делу три гола предности, али је очигледно драматичан пораз у суботу у полуфиналу психолошки утицао на наше рукометашице.

Изабренице Саше Бошковића ипак се нису предале, успеле су у самом финишу регуларног дела да се изборе за продужетке, после првог су чак и водиле, али у другом су пале и Мађарској је на крају припала бронзана медаља. Светлана Огњеновић и Андреа Лекић предводиле су селекцију Србије са по девет голова, док је у саставу Мађарске исто толико постигла Редеи-Шош.

Утакмица је почела изједначено и ефикасно. Наша репрезентација играла је веома добро у фази напада, поготово на бековским позицијама, али у одбрани није било довољно агресивности па су Мађарице лако стизале до голова.

Први пут једна екипа је дошла до два гола предности тек у 12. минуту, а то је била Србија која је повела са 8:6 након погодака Филиповићеве и Милошевићеве. Већ у наредном нападу два минута је зарадила Сања Дамњановић, али наша репрезентација је успела да у таквој ситуацији да још више увећа предност голом Огњеновићеве (9:6).

Мађарице нису успеле да сустигну предност са играчем више у пољу, али су то урадиле са изједначеним снагама на терену. Постигле су три везана гола за изједначење (10:10), а уз то је искључена и Огњеновићева.

Успеле су Мађарице уз сјајну игру Томори да стигну и до вођства, али наша репрезентација се није предавала. Сања Дамњановић постигла је још два гола и вратила предност нашој селекцији, али уследило је и треће искључење наших играчица (Катарина Крпеж) које су играле прилично неопрезно у одбрани. Успела је наша репрезентација да у том периоду прође без великих последица, али је одиграла лоше када се то најмање очекивало, са играчем више.

Мађарице су управо у том приоду створиле највећу предност (19:16) у 28. минуту, а на полувремену су имале плус два – 21:19.

Почетак другог полувремена није донео ништа ново. Наше рукометашице су лако постизале голове, али Мађарице су их постизале још лакше. У периоду од 34. до 38. минута и одбрана наше репрезентације је профункционисала, па је Србија са три везана гола успела да изједначи резултат (24:24).

Брзо су међутим Мађарице вратиле предност од два гола, пошто су наше рукометашице правиле техничке грешке када год би стигле у прилику да пређу у вођство. До нове велике прилике да изједначе српске рукометашице стигле су у 53. минуту када је Катарина Крпеж промашила чист зицер за изједначење (31:30).

Ту ипак није био крај, екипа Саше Бошковића није се предавала и у самом финишу успела је да се избори за продужетак. Гол за изједначење 11 секунди пре краја постигла је Огњеновићева (33:33).

Први продужетак Србија је почела и завршила на исти начин – голом Андрее Лекић. Управо је она и најзаслужнија што је наша репрезентација после 65 минута имала предност (37:36).

То је међутим било све од наших рукометашица које су у других пет минута постигле само један а примиле пет голова и на крају су остале без медаље.