EP: SRBI PRVACI EVROPE!

0

Srbija-Francuska3
(РТС, Б92, Спортски журнал)

Србија – Француска 0:0. Омладинци Србије у борби за титулу првака старог континента играју са Французима. У групној фази су ремизирали, сада је улог пуно већи.

Орлићи су до сада одушевили, нека тако и наставе, још само један корак до сна! Финале се игра од 20.45, уз директан пренос на Првом програму РТС-а.

Србија: Рајковић, Голубовић, Антић, Филиповић, Вељковић, Милинковић-Савић, Павловски, Луковић, Максимовић, Ђурђевић, Митровић.

Француска: Бунардо, Икоко, Конте, Ину, Мореира, лапорте, Азуни, Рабио, Бензија, Марсијал, Жан.

Прво полувреме
20.45 – Почела је утакмица између Србије и Француске.

Првих десетак минута оба тима провела су у испитивању снага противника, а прву шансу имали су Французи, у девето минуту, када је Жан шутирао поред стативе. Митровић је два минута касније шутирао превисоко, па правих прилика није ни било у тим тренуцима, пошто се углавном играло на средини терена.

Наш тим је доста нападао у наредним минутима, предњачио је Митровић, али није било веће опасности по гол Француза. У 19. минуту досуђен је слободан ударац са око 20 метара за ‘петлове’, али је лопта сигурно завршила у Рајковићевим рукама.

Французи су од тада више нападали, сјајну шансу имао је Марсијал са 20 метара, али је лопта завршила изнад гола. Већ у следећем нападу Ђурђевић је шутирао право у голмана ‘петлова’.

Павловски је у 36. минуту извео слободан ударац са око 20 метара, али су наши играчи у казненом простору лоше реаговали и Французи су се без проблема одбранили.

38. минут – Икоко се нашао у доброј прилици после одличне акције Француске, али десни бек Триколора није био умешан испред Рајковића.

40. минут – Прелеп напад Србије, одличан дупли пас Павловског и Голубовића, уследио је центаршут, али Митровић и Ђурђевић нису на време стигли до лопте.

41. минут – Нова сјајна акција Србије, овога пута нападача Митровића и Ђурђевића. На жалост, у завршници су били умешнији Французи.

43. минут – Жути картон за Азуноа.

44. минут – Шут Павловског са 25 метара. Без велике муке реаговао је голман Француске. На другој страни сличан сценарио. Мартиал је покушао, Рајковић одбранио.

Друго полувреме

50. минут – Жути картон за Вељковића.

52. минут – Луковић је сјајно упослио Ђурђевића који је изборио корнер.

57 минут.  – ГОООЛ. Србија води са 1:0 против Француске. Стрелац је Луковић у 57. минуту!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Орлићи’ су одлично ушли у други период игре, стварали су шансе, а она права стигла је у 57. минуту. Тада је Митровић сјајно асистирао Луковићу, који је лопту сместио у гол за вођство нашег тима – 1:0.

После грешке Француза у одбрани, Митровић је успео да се избори за лопту уз саму аут линију и одлично асистира Луковићу који је био на ивици петерца и затресао је мрежу ‘петлова’.

После гола ‘орлића’, Французи су преузели иницијативу, а прилике су се ређале прилике. Шансе су имали Ину и Бензија, два пута, али је Рајковић три пута био веома сигуран.

Сјајне одбране српског голмана нису помеле француске фудбалере, који су наставили са нападима, али никако нису успевали да нађу пут до мреже ‘орлића’. С друге стране, наши играчи су једва прешли центар од гола Луковића.

60. минут – Одлична акција Француза. Родригез је бо сам на 16 метара, сјајно је шутирао, али мајстор Рајковић је био добро постављен и одбио је лопту.

63. минут – Жути картон за Бензију.

66. минут – Уместо Жана у игри је Нанжис.

68. минут – Уместо Луковића у игри је Мелег!

71. минут – Конт је пао у нашем казненом простору, желели су пенал Французи, али судија је само одмахнуо руком

77. минут – Гбамин је у игри уместо Уноа.

79. минут – Очајан шут Нанжиса са 18 метара.

81. минут – Жути картон за Рабиоа.

86. минут – Шут Ђурђевића, али веома непрецизан.

88. минут – Уместо Ђурђевића у игри је Ожеговић.

90. минут – Жути картон за Рајковића.

90+1. минут – Непотребан старт Милинковић-Савића на 20 метара и велика прилика за Французе. Тако је, промашај Бензије.

Крај меча!!!!!!!!!

———————————————————————————————————————-

20.42 – Овог пута организатор није погрешио интонирана је права химна Србије. Након интонирања химни очекује се почетак меча.

Након утакмице за инфаркт и победе после извођења пенала, омладинска репрезентација Србије ће одмерити снаге са Француском у финалу првенства Европе у Литванији. Игром и залагањем изабраници Љубинка Друловића постигли су велики успех и само још један добро одигран меч и мало фудбалске среће их дели од титуле Европских шампиона.

Ови противници су већ одмерили снаге у групи и ремизирали али ће овог пута улог бити много већи – титула првака старог континента.  Финале ће свакако бити много тежа утакмица него што је то био сусрет са Французима у групној фази такмичења, када је било нерешено – 1:1.

Селектор репрезентације Србије Љубинко Друловић поручио је да ће у финалу против Француске одлучити нијансе и да ће победити тим који направи мање грешака.

„Максимално смо се потрудили да се играчи што боље опораве за предстојећи меч. Очекујем од играча исту посвећеност као и на претходне четири утакмице“, рекао је Друловић на званичној конференцији за новинаре.

Србија ће у финалу моћи да рачуна и на Милана Војводића који је изостао са полуфиналне утакмице због суспензије.

Селектор Француске Франсис Смерецки изузетно поштује српски тим као „добро организовану екипу са неколико високо квалитетних појединаца“.

Финална утакмица првенства Европе за играче до 19 година између Србије и Француске игра се у четвртак од 20,45 уз пренос на Првом програму РТС-а.