CSKA ODIGRAO ZA ZVEZDU: Moskoviljani udaljili Efes od plej-ofa

0

Košarkaši moskovskog CSKA pobedili su ekipu Efesa sa 80:77 (25:24, 17:11, 23:17, 15:25), narednog protivnika Crvene zvezde u Evroligi.

ЦСКA је нанео 11. пораз Ефесу, који је један од најозбиљнијих конкурената српском шампиону за пласман у Топ 8 фазу такмичења. Поред тога, изабраницима Дејана Радоњића иде на руку и пораз Дарушафаке у Цариграду од Жалгириса (69:66).

ЦСКA је у већем делу меча имао двоцифрену предност, али су гости серијом погодака Томаса Ертела у последњем минуту пришли на само кош заостатка (79:77). У узбудљивој завршници Ерон Џексон је био половичан са линије слободних бацања, али је указану прилику пропустио Дерик Браун, који је промашио тројку за продужетак.

У одсуству повређеног Милоша Теодосића, најефикаснији код Московљана био је Нандо Де Коло са 14 поена, поен мање постигао је Кајл Хајнс, док су двоцифрен учинак имали Кори Хигинс (11), Никита Курбанов (10) и Џексон (10).

У пораженом тиму убедљиво најбољи био је плејмејкер Ертел са 24 поена, а 16 је постигао Тајлер Ханикат.

Басконија је након пораза од Црвене звезде успела да се врати на победнички колосек савладавши на гостовању Барселону са 79:94. Екипа Сита Aлонса забележила је 12. тријумфа и налази се на деоби петог места заједно са Звездом.

Басконија је имала петорицу играча са двоцифреним учинком, а најефикаснији је био Шејн Ларкин са 18 поена. Чејс Бадингер је додао 15, а поен мање Aдам Ханга.

У редовима Барселоне најбољи је био Тајриз Рајс са 15 и Aлександар Везенков са 14 поена.

Олимпијакос је у дворани „Мира и пријатељства“ савладао Бамберг са 83:77 уз сјајну партију Канађанина Кема Бирча, који је са 15 поена и 14 скокова био најкориснији играч утакмице. Поред Бирча, запажену улогу у тиму из Пиреја имали су Василис Спанулис (15), Мет Лоџески (13) и Јанис Папаниколау (12).

Бивши центар Партизана Никола Милутинов на терену је провео пет минута и за то време уписао два поена, један скок и две изгубљене лопте.

У последњем мечу 20. кола Реал је после доста муке победио Aрмани са 94:89.

evroliga tabela kosarka 20 kolo

Сјајну партију код Мадриђана пружио је Серхио Љуљ са 20 поена и девет аситенција, док је талентовани Лука Дончић сусрет завршио са 17 поена.

У пораженом саставу Крунослав Симон је забележио 20 поена, пратили су га Зоран Драгић са 13, српски центар Мирослав Радуљица са 12 поена, док је Милан Мачван за нешто више од 23 минута забележио осам поена и седам скокова