Častan poraz Partizana

0

sp-vesterman_620x0

Црно-бели кошаркаши поражени су у 1. колу групе А Евролиге у „Блау Грани“ са 67:60 (17:18, 11:8, 17:14, 22:20). Партизан 25. октобра дочекује Нантер.

Црно-бели су све време били егал са шпанским великаном, али у пресудним тренуцима играчи Барселоне су били сконцентрисанији, али и срећнији.

БАРСЕЛОНА – ПАРТИЗАН 67:60

БАРСЕЛОНА: Пулен, Дорси 8 (10 ск, 3 бл), Сада 2, Уертас 10 (10 ас), Абринес 8, Наваро 4, Тодоровић 2, Папаниколау 13, Хезоња, Лампе 6, Нахбар 1, ТОмић 13.
ПАРТИЗАН: Аранитовић, Ловерњ 9 (5-3 за два, 3-1 за три, 13 ск), Вестерман 10 (2-2 за три, 3 ас), Дало, Милосављевић 15 (6-3 за три, 4 ск), Богдановић 8 (5-1 за три, 4 ск), Гагић 6 (2 ас), Мусли 8 (8.3 за два, 2-2 слободна бацања), 8 ск, 2 ас), Шалић, Андрић, Кинси 4 (4-1 за два, 1-0 за три, 3 ск), Безбрадица.
По четвртинама:
(17:18, 11:8, 17:14, 22:20).

Домаћи тим предводили су Томић и Папаниколау са по 13 поена, Марселињо је постигао 10, али уз исто толико асистенција, док је Дори уписао 8 поена и 10 скокова.

Код црно-белих Милосављевић је меч завршио са 15 поена, Вестерман је додао 10, Ловерњ 9, Мусли и Богдановић по 8…

У 2. колу Партизан 25. октобра у „Пионору“ дочекује Нантер.

Кошаркаши Партизана одлично су почели меч на гостовању Барселони. Тим Душка Вујошевића, захваљујући мини серији Жофрија Ловерња успео је да поведе у четвртом минуту са 9:5, а затим су минималну предност одржали до краја првог квартала – 18:17.

Егал дуел виђен је и у наставку. Сконцентрисани црно-бели јесу имали проблема са стандардно одличном одбраном Барсе, али на другој страни ни они нису дозволили домаћину да се разигра. Лео Вестерман је у 16. минуту тројком довео Партизан у вођство (26:23), а Костас Папаниколау успео је да узврати на исти начин тек два минута касније – 26:26.

До одласка на одмор Барса је успела преко Марселиња Уертаса да стигне до „плус два“.

А онда је настављена битка у којој ниједна екипа није успевала да се одлепи на више од три поена до финиша треће четвртине.

Богдан Богдановић је са линије пенала донео Партизану вођство од 38:37 у 26. минуту, након чега су црно-бели посустали. Барса је ставила катанац под свој кош, а Тим Душка Вујошевића није успевао да организује напад, а дуго чак ни да упути шут ка противничком обручу. То је резултирало мини серијом домаћина 8:2, који је пре уласка у последњи квартал побегао први пут на безбедних пет разлике (45:40).

То је „погурало“ Каталонце па су и на почетку четврте четвртине наставили да контролишу ситуацију на терену. У 33. минуту имали су већ озбиљну предност (51:42), која се испоставила као недостижна.

Црно-бели су три минута пре краја, тројком Милосављевића и „куцањем“ Гагића, смањили на „минус пет“ (54:59), али је то било све.