БУЛУТ НОКАУТИРАО ФРАНЦУЗЕ случајним кошем, Србија у полуфиналу СП (ВИДЕО)

0

Баскеташи Србије пласирали су се у полуфинале Светског првенства 3x3 у Амстердаму.

Србија је у четвртфиналу савладала селекцију Француске 20:12, упркос лошем отварању меча екипе у саставу Душан Булут, Дејан Мајсторовић, Марко Савић и Михаило Васић.

„Орлови“ ће у полуфиналу играти са селекцијом Летоније, у недељу од 16.05. Летонија је у четвртфиналу прегазила Украјину 21:7.

Две селекције се добро познају, Србија је победила шампиона Европе из 2017. у финалу прошлогодишњег континенталног турнира 19:18.

Летонци су на овом СП у групној фази победили Јапан 14:11, Аустралију 20:16 и Бразил 22:0, док су изгубили од Пољске 15:13. Просечно постижу 18 поена.

Четвртфинале Светског првенства 3×3:
Украјина – Летонија 7:21
Пољска – Порторико 21:14
САД – Словенија 21:14
Француска – Србија 12:20

Србија је лоше отворила четвртфинални меч, Французи су брзо повели 4:0, али ту серију прекида Мајсторовић шутем за два поена.

Постепено Србија појачава одбрану, а Мајсторовић уз подршку Булута доноси изједначење (5:5) на шест и по минута пре краја.

После тајм-аута, Французи праве фаул приликом коша Савића, који реагује сјајно и у наредном нападу и преокреће резултат на 8:5.

Французи прекидају ову серију, али Булут сјајним скоком после промашаја саиграча одржава предност нашег тима (9:7).

Међутим, Жентил постиже двојку и враћа резултат у егал, Булут враћа Србију у вођство, а потом случајно постиже „двојку“ приликом очајничког шута којим је намеравао пре свега да изнуди фаул (13:10).

У том тренутку Булут „ломи“ меч, прво фантастично асистира преко двојице Француза за лагано полагање Васића, а онда и сам поентира за огромних 15:10.

Французи очајнички покушавају да се врате у игру „двојкама“, али их шут не служи, док Србија паметном игром и кошевима Мајсторовића и Булута постепено повећава на 17:10, на минут и по пре краја.

Француски прекидају серију Србије и са два брза коша смањују на 17:12, али одмах стиже одговор Савића за 19:12, после чега поентира и Васић за коначних 20:12 после истека свих 10 минута игре.

У другом полуфиналу играће селекције САД и Пољске. Американци су срушили Словенију 21:14, а Пољаци екипу Порторика истим резултатом.