BRAVO MAJSTORI: Zvezda pobedila Makabi u Tel Avivu!

0

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su petu uzastopnu pobedu u Evroligi savladavši Makabi u Tel Avivu sa 71:67

Звезда је у већем делу утакмице у Тел Aвиву била у заостатку, деловало је да ће изгубити, али је одиграла фантастично у финишу и серијом 9-0 дошла је до још једне велике победе ове сезоне.

Макаби Тел Aвив – Црвена звезда 67:71 (17:16, 17:17, 20:15, 13:23)

МAКAБИ ТЕЛ AВИВ: Гаудлок 19, Рад 11, Смит 2, Мекел 3, Пнини, Охајон 7, Вимс 12, Ладесберг, Aлександер, Aјверсон 13, Милер

ЦРВЕНA ЗВЕЗДA: Волтерс 4, Томпсон 10, Дангубић 3, Митровић 7, Лазић 8, Добрић, Симоновић 6, Џенкинс 4, Гудурић 3, Јовић 14, 7ас, Кузмић 8, 9ск, Бјелица 4

После прилично изједначеног прве четвртине, Макаби је у другој стекао девет поена предности, али се Звезда брзо вратила и почетком треће деонице дошла је до предности.

У том периоду црвено-бели су можда пропустили прилику да стекну више од пет поена вишка, па је Макаби уз две тројке Гаудлока дошао до +6 после 30 минута.

Распуцали су се и црвено-бели почетком последњег квартала, дошли су до изједначења, па је уследила драматична завршница.

Звезда је у последња четири минута одиграла фантастично и у одбрани и у нападу и окончала је меч фантастичном серијом 9-0.

Црвено-бели сада имају фантастичних 10-8, док је Макаби претрпео 12. пораз у сезони и тешко ће до плеј-офа.

Огњен Кузмић и Стефан Јовић одрадили су највећи део посла. Кузмић је завршио са 8 поена, 9 скокова, 2 украдене и 2 асистенције, али и закуцавањем за победу, а Јовић је био архитекта у финишу, а меч је завршио са 14 поена, 3 скока и 7 асистенција.

Томпсон је имао добру ролу са 10 поена, као и Лазић који је у већем делу утакмице задржао Гаудлока, а завршио је са 8 поена и 3 скока.

Код домаћина, Гаудлок је убацио 19 поена уз 5 скокова, Aјверсон је додао 13 уз 5 скокова, а Вимс је убацио 12.

У наредном колу српски шампион гостује Басконији.

Ток меча:

Звезда је отворила солидно дуел у Тел Aвиву и после пет везаних поена Луке Митровића је водила са 7:4, али је домаћин узвратио серијом 7-0 (11:7).

Звезда се брзо вратила добром одбраном и до краја прве четвртине је остала у егалу.

16. Милано 17 5 13 1358:1492

Макаби је покушао у неколико наврата да убрза ритам, али Звезда је остала мирна и после 10 минута имала је -1 (17:16). Митровић је убацио 5, а Кузмић 4 поена.

Оно што је Звезда зауставила у првој деоници није у прва два минута друге. Макаби се растрчао, Охајон је убацио тројку, Гаудлок је погодио уз сумњив фаул и Радоњић је морао да реагује – 25:16.

Црвено-бели су на тренутак пришли ривалу после неколико добрих одбрана, али није их служио шут, па је Гаудлок тројком донео 28:19.

Дангубић је узвратио, а Звезду је меч вратио Дион Томпсон са четири везана поена – 30:28.

Мекел је убацио тројку за 33:28, али Јовић је у следећем нападу вратио тројку, а онда је у контри асистирао Томпсону за 33:33. У самом фиишу прве деонице Томпсон је промашио два слободна бацања, па је Макаби имао +1 после 20 минута (34:33).

Макаби је олако убацио седам поена почетком другог полувремена, али Звезда је нешто слабију одбрану надокнадила одличним нападом, па је после поена Џенкинса у 23. минуту дошла и до предности – 42:41.

Уследио је и кош Лазића за 44:41, па је Багацкис затражио тајм-аут.

Јовић је донео +5 црвено-белима полагањем у конри, али су Вимс и Гаудлок донели изједначење – 46:46. Звездин напад је стао у финишу треће деонице, па је Радоњић позвао тајм-аут 80 секунди пре краја при вођству Макабија 48:46.

Пала је концентрација играчима српског шампиона у тим тренуцима, па је Макаби серијом 10-0 дошао до 51:46. Гаудлок је убацио две далеке тројке и Макаби је имао шест поена вишка после 30 минута – 54:48.

Брзо се Звезда вратила почетком последње деонице тројкама Гудурића и Лазића, али је потом Јовић промашио чист зицер за вођство.

Макаби је то казнио новом далекометном тројком Гаудлока за 61:57. Поново су Израелци отишли на +6 (65:59), али је тројком Звезду вратио Симоновић.

Ипак, Звезда је дозволила Гаудлоку и Вимсу да се разиграју и била је у тешкој позицији пред сам финиш. Догодило се управо супротно. Звезда је одиргала фантастично у финишу, у последња четири минута није примила ниједан кош и серијом 9-0 је стигла до великог тријумфа.