BRAVO, KRALJU! SRBIN ŠOKIRAO MEMFIS!Bogdan u poslednjoj sekundi za pobedu Sakramenta

0

Sakramento je savladao Memfis u gostima rezultatom 94:93, a junak Kingsa bio je srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović.

Иако није блистао током меча, био је најбољи када је то било најпотребније! Поново је показао да је прави лидер тима из главног града Калифорније. Преузео је одговорност и на секунд и по пре краја меча постигао кош за победу!

„Вежбао сам ове шутеве, некад погодиш некад не. Добар је осећај, нарочито кад имаш лоше вече, као што сам ја имао. Покушавао сам да пронађем ритам у нападу“, рекао је Богдановић после утакмице.

Богдан није има шутерско вече. Постигао је осам поена уз шут из игре 4/11. Забележио је и четири асистенције, скок и украдену лопту.

Тимови су се константно смењивали у вођству током прве три четвртине, а до прве двоцифрене предности на мечу су дошли Кингси и то после тројке Џастина Џексона за 83:71, средином последње деонице. Гризлији су пар минута касније направили серију 10:0 и поравнали на 87:87, а после тројке Дилона Брукса су имали минималну предност на седам секунди до краја меча (93:92).