Bivši igrač Radničkog za pobedu Makabija u Pireju, Feneru srpski okršaj

0

Makabi je u seriji pobeda. Tim iz Tel Aviva, posle lošijeg starta, igra sve bolje i polako opravdava uložen novac

olimpijakos-makabi

Понос Израела славио је на врућем гостовању у Пиреју. Гости су били сјајни током читавог меча, на полувремену су имали шест поена вишка, а потом су одиграли маестралну трећу четвртину.

Блистао је бивши играч крагујевачког Радничког Ди-Џеј Сили, који је са 19 поена био најефикаснији појединац. Пратили су га Ајверсон са 14, Гаудлок и Вимс са по 12 поена, док је Цирбес убацио три поена.

На другој страни уобичајена слика, бољи од осталих били су Лоџески са 15 и Спанулисса 14 поена, подбацио је Принтезис са само четири, док се Никола Милутинов за нешто више од пет и по минута није уписао у листу стрелаца.

Црвена звезда ће наредни меч Евролиге одиграти против Жалгириса, који је пред својим навијачима лако савладао Бамберг. Литванце је до тријумфа предводио Јанкаускас са 23 поена, Пангос је убацио 19, а Лео Вестерман десет.

Чудна утакмица одиграна је у Милану, а на крају је у српском окршају славио Фенербахче, уз сјајну подршку својих бучних навијача на трибинама.

Гости из Истанбула су на полувремену имали осам поена вишка и чинило се да ће рутински привести меч крају. Али, у трећем кварталу је прорадио Армани, који је до сада углавном нападачки играо сјајно.

Тај период игре екипа Јасмина Репеше добила је са 27:14 и преотела је вођство. Жељко Обрадовић је реаговао у свом стилу, поштено је изрибао своје играче, а реакција је стигла врло брзо. После само три минутза последње четвртине Фенер је изједначио (63:63).

Држао се Армани још који минут у игри, али су потом гости углавном са линије слободних бацања повећавали предност, те је неизвесност у финишу изостала.

Слукас је у победничком тиму нанизао 18 поена, Диксон 14, а сјајни Никола Калинић13. На другој страни, Сандерс је бројао до 17, Меклин до 15, Милан Мачван је убацио пет поена, док Мирослав Радуљица није играо.