BARAŽ ZA MONDIJAL: Grci kao početnici, Hrvatska kroji sudbinu Srbije

0

Odigrane prve dve utakmice plej-ofa za plasman na Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Репрезентација Хрвтаске се налази једном ногом на Светском првенству у Русији после тријумфа над Грчком резултатом 4:1 (3:1) у првој утакмици баража за одлазак на Мондијал.

“Коцкасти” су оправдали улогу фаворита захваљујући одлично одиграном првом полувремену и киксевима најуже одбране гостију. Позитивном резултату домаћина у доброј мери је кумовао голман Грчке Камезис који је у 11. минуту скривио пенал после очајног пријема лопте и рушења Николе Калинића.

Сигуран реализатор најстроже казне био је Лука Модрић, да би Калинић после само шест минута дуплирао вођство домаћина. Папастатопулос је донео наду Грцима ударцем главом у 30. минуту, да би само 180 секунди касније Иван Перишић увео хрватску лађу у мирну луку. Нови кикс одбране Грчке у 49. минуту омогућио је Aндреју Крамарићу да постигне још један погодак за Хрватску за коначних 4:1.

Aко се Хрватска пласира на Мондијал у Русији, готово је извесно да ће репрезентација Србије бити у последњем, четвртом шеширу на жребу за Светско првенство. „Скок“ у трећи шешир могао би „орловима“ да донесе тријумф Новог Зеланда над Перуом у интерконтиненталном баражу, уз пад Сенегала са првог на друго место у својој групи афричких квалификација.

Како стоје ствари, тешко ће се поклопити два од ова три услова уочи извлачења парова у Москви, првог децембра.

У другом мечу вечерашњег програма Швајцарска је извукла одличан резултат у Белфасту тријмфом над Северном Ирском резултатом 1:0 (0:0). Гол одлуке постигао је Родригез у 58. минуту из једанаестерца.

Реванш утакмице Грчка – Хрватска и Швајцарска – Северна Ирска на програму су у недељу.

Бараж за Светско првенство (прве утакмице)

Хрватска – Грчка 4:1 (3:1)
(Модрић 13п, Калинић 19, Перишић 33, Крамарић 49. – Папастатопулос 30.)

Северна Ирска – Швајцарска 0:1 (0:0)