• ABA: Odigrane utakmice 4 kola (Rezultati, raspored preostalih utakmica)

ABA: Odigrane utakmice 4 kola (Rezultati, raspored preostalih utakmica)

0

ABA liga

Цедевита без милости, Мегин првенац против Крке, Цибона пала у Морачи
Клуб и Загреба је потврдио лидерску позицију на табели четвртом победом од почетка такмичења и остала је једини клуб са стпостотним учинком у лиги. Прву победу је уписала Мега Возура, док је Цибона поражена у Подгорици.

21.00: Партизан НИС – Задар

Екипа Јасмина Репеше је без већих проблема савладала македонски МЗТ са 77:67. Од почетка меча су Загрепчани контролисали ситуацију и постепено повећавали предност док нису дошли до сигурних десетак поена разлике. Гости су припретили само средином друге четвртине када су успели да приђу на поен заостатка, али то је било све.

Јасмин Нуркић је са 16 поена и осам скокова био најбољи појединац у домаћем тиму, а испратили су га Бабић са 13 и Зубчић и Смит са по 12 кошева. У екипи Владе Вукоичића је једина светла тачка био искусни Чековски који је меч завршио са 23 пеона, док је Стефан Синовец убацио 14 кошева.

Прву победу Јадранској лиги је забележила и наша Мега Визура. У Смедереву је пала Крка (78:74) која није успела да понови партију као против Партизана пре седам дана. Немања Радовић је предводио домаће са 19 кошева и пет скокова, а Ратко Варда га је пратио са 14 поена. Миљеновић је дао 13, а репрезентативац Немања Крстић 12 кошева. Едо Мурић је био убедљиво најбољи у екипи Крке са 21 кошем.

Током меча је владала права резултатска клацкалица и екипе су се смењивале у вођству. Кошаркаши словеначког тима изједначили су резултат у последњој четвртини на 63:63, када је Крстић тројком преломио меч и вратио предност Меги на 76:73. У пенал завршници, Крстићу није задрхтала рука и Мега је дошла до првенца.

У Морачи је Будућност на плећа оборила Цибону – 79:72. Суад Шеховић је блистао и меч завршио са 21 поеном уз стопостотан шут за три поена. Колман је имао 17 поена, а сјајни Александар Ћапин је уз девет поена је додао чак 13 асистенција.

На другој страни се истакао млади Дарио Шарић са 21 поена, а уз то је уписао седам скокова, две асистенције и три украдене лопте. Двоцифрени су још били Џенинг и Жижић са по 16 поена.