JSL: Debakl Zvezde u Subotici

0

Фудбалери Спартака Златибор воде приредили су велико изненађење у осмом колу Јелен Суперлиге Србије, пошто су у Суботици победили Црвену звезду са 3:0 (3:0).

После почетна четири пораза, Спартак сада има осам бодова, а Звезди је ово први пораз и има 19 бодова.

Водећи гол постигао је Слободан Новаковић у 21. минуту, осам минута касније сјајним голом Ђорђе Деспотовић дуплирао је предност домаћих, а у надокнади првог полувремена Новаковић је дао трећи гол за Спартак.

На почетку меча играло се у солидном темпу, а прву велику прилику створила је Звезда – Димитријевић се одлично снашао по десној страни у казненом простору и додао је лопту до Лазовића, али он није довољно брзо реаговао, па је његов шут изблокирао Шарац.

Иако Спартак није почео меч изразито дефанзивно, Звезда је у наредном периоду преузела контролу над среднимом терена. Извели су ’црвено-бели’ и три корнера, али једину полушансу имао је Милијаш, који није успео да дотакне лопту након што ју је Касалица ’спустио’ главом.

Суботичани су парирали Звезди и нису дозволили гостима да лако стварају шансе, а на другој страни су из прве праве прилике постигли гол – Пушкарић је ’промешао’ одбрану Звезде, у наставку акције лопта је дошла до Слободана Новаковића искоса на десној страни, а његов шут докачио је Младеновића и завршио изнад Бајковићеве главе у мрежи, 1:0 у 21. минуту.

Екипа тренера Александра Јанковића била је потпуно безидејна и није успевала да дође до казненог простора домаћих. У 30. минуту севнула је нова контра Спартака – Лазовић је изгубио лопту на средини терена, Торбица је додао до Деспотовића, који вара збуњеног Пантића и са двадесетак метата левом ногом шаље лопту под пречку (2:0).

Београђани су били шокирани после другог примљеног поготка, а први озбиљан тест голман Алексић имао је у 35. минуту. Тада је Младеновић прошао по левој страни и ’спољном’ упутио ударац, али је Алексић избациоставку лопту у корнер. У наставку акције Максимовић је шутирао поред гола након убацивања Милијаша.

Звезда је имала две полушансе, али онда је у 45. минуту уследио потпуни нокаут – нова контра домаћих и нова очајна реакција целе Звездине одбране; Адамовићев ударац одбранио је Бајковић, али је натрчао Новаковић и пласирао лопту у мрежу (3:0).

На почетку другог полувремена ’црвено-бели’ су били веома близу гола, али је лопта после слободног ударца Милијаша погодила пречку.

Тренер Јанковић је на полувремену увео Миливојевића уместо Мијаиловића, а у 55. минуту Милуновић је заменио Лазовића. Међутим, те промене нису донеле помак набоље у игри ’црвено-белих’, па је Спартак без већих проблема чувао убедљиву предност.

Звезда је имала јалову иницијативу, а домаћи су се концентрисали на одбрану свог гола. У 68. минуту Младеновић је лепо центрирао са леве стране, али је Милијаш главом шутирао право у Алексића.

До краја меча играло се у истом ритму – покушаји Звезде без оштрине и сигурна одбрана Спартака. Полуприлику је имао Милуновић, али је слабо шутирао главом, док је Милијаш поново запретио из слободног ударца, али је Алексић био концентрисан. У самој завршници пречку је погодио Миливојевић и то је било све – велика победа Спартака и први пораз Звезде.

Спартак ЗВ: Алексић, Ковачевић (Попара 66′), Братић, Антонић, Г. Адамовић (Ђурђевић 76′), Новаковић, Торбица (Миливојев 84′), Пушкарић, Д. Шарац, Деспотовић, М. Адамовић.

Црвена звезда: Бајковић, Вешовић, Пантић, Максимовић, Младеновић, Димитријевић, Мијаиловић (Миливојевић 46′), Милијаш, Лазовић (Милуновић 55′), Мудрински (Бабаљ 70′), Касалица.