• SPORT
  • Ciganski kutak 22.09.2012. Minimalac Zvezde u Kuli

Ciganski kutak 22.09.2012. Minimalac Zvezde u Kuli

0

Фудбалери Црвене звезде савладали су Хајдук 1:0, у премијерном мечу 6. кола Јелен Суперлиге Србије.
Једини гол у слабом мечу пред празним трибинама у Кули постигао је Огњен Мудрински у 15. минуту меча, после корнера Ненада Милијаша.

Звезда после пет одиграних мечева има 13 бодова и тренутно је лидер ЈСЛ, док је Хајдук после шест кола и даље без победе са само два бода.

У термину од 16.30 игра се још шест мечева, док коло у недељу од 18 часова затварају Партизан и Слобода.

Хајдук: Браћ, Милутиновић, Булатовић, Црноглавац, Цветковић, Секулић, Обровац (Ћовин 53′), Стојковић, Адамовић (Киш 69′), Поповић (Ћулум 73′), Веселиновић.

Црвена звезда: Бајковић – Микић, Максимовић, Јовановић, Младеновић – Миливојевић, Милијаш (Савићевић 90′), Вешовић, Лазовић (Милуновић 54′) – Касалица, Мудрински (Мијаиловић 79′).

На самом почетку меча није било никаквих занимљивих дешавања, а у петом минуту уследило је лоше додавање Лазовића, али је Максимовић био добар у одбрани. Само три минута касније Милијаш је имао сјајну прилику, али је лопта погодила пречку.

Звезда је од тада наставила са нападима, што је резултирало поготком Мудринског у 15. минуту, после корнера управо капитена ’црвено-белих’.

Пет минута касније Хајдук је имао добру прилику преко Милутиновића, али су играчи Звезде били одлични у одбрани, а после изведеног корнера успели су да неутралишу напад домаћих. Неколико тренутака касније фудбалер Хајдука Стојковић је добио жути картон због приговора.

До краја полувремена Звезда је контролисала игру, али није успела поново да запрети Браћу, па је остало 0:1 после првих 45 минута.

Звезда је прва запретила и у наставку, поново је опасан по гол Хајдука био Огњен Мудрински који је лако преварио Црноглавца, али је шутирао поред статице.

Десетак минута касније Александар Јанковић је направио прву изменум уместо невидљивог Лазовића ушао је Лука Милуновић. И Хајдук је имао своје моменте добре игре, а пола сата пре краја у доброј шанси био је резервиста Ћовин, али га је Филип Младеновић спречио да угрози Бајковића.

Друго полувреме обележила је слаба игра оба тима, Звезда је имала више лопту у ногама, али није озбиљно угрожавала гол Браћа. Са друге стане, домаћин није знао како да пробије одбрану „црвено-белих“ па је Бајковић био беспослен.

Једини потез вредан пажње у другом полувремену дело је Ненада Милијаша који је добро шутирао да дистанце, али је Браћ био опрезан и лопту избацио у корнер.

Недуго затим Звезда је имала још једну шансу, најбољу од гола, али Мијаиловић није успео да са свега 6-7 метара савлада Браћа. Сјајно га је претходно петом проиграо Милијаш.

Делије у Кули, али навијале испред стадиона!
Челници Хајдука одлучили су да закључају трибине за дерби меч против Црвене звезде. Атмосфера на Градском стадиону у Кули била је као да су се састали тимови из далеко нижих рангова, па је питање за кога се игра фудбал, ако не за навијаче.

Ипак, Звезда је имала подршку. Додуше не на стадиону, већ испред, али се песма педесетак Делија чула и на терену. Они највернији, можда боље речено навијачи са највише ентузијазма, били су уз свој тим и у Кули.

А како су изгледале трибине стадиона у Кули, најбоље сведочи ова фотографија преузета са званичне презентације ФК Црвена звезда.

Јанковић: Хвала навијачима, осетили смо подршку!
Тренер Црвене звезде Александар Јановић рекао је, после победе против Хајдуке из Куле, да је да може да буде задовољан због четвртог узастопног тријумфа његовог тима.

– Мислим да смо добро одиграли у првих пола сата кад смо дошли до вођства и имали још неколико прилика. Након тога Хајдук је успео агресивнијом игром да нам парира на средини терена, али нису имали озбиљнијих прилика. Задовољан сам дефанзивним делом, јер и поред иницијативе Хајдука у неким деловима меча, наш гол ниједног тренутка није био угрожен – рекао је Јанковић за клупски сајт.

Он је додао да највећу сатисфакцију представља то што се Звезда са још једног традиционално неугодног гостовања вратила са три бода.

– Жао ми је што смо утакмицу одиграли у нефудбалском амбијенту. Захвалио бих се нашим навијачима који су нам пружали подршку навијањем изван стадиона. Моји момци на терену су то осетили и у њихово и у своје име им се захваљујем – поручио је Јанковић.

Ракочевић: Евролига апсолутни приоритет.
Игор Ракочевић је минулог лета трећи пут обукао дрес Црвене звезде. У претходна два имао је импресивне учинке, а на питање шта је сада циљ, сјајни бек је рекао:

– Желимо да уђемо у Евролигу и то нам је апсолутни приоритет. То можемо да урадимо на два начина, преко АБА лиге и Еврокупа. Али, нападамо и титулу првака Србије, имамо велики мотив да после толико година донесемо тај пехар у клуб. Ако се не варам, мислим да сам једини активан играч из Звездине генерације која је последњи пут подигла шампионски пехар. Време је да се тај пост прекине. А, испуњени су и сви предуслови. Имамо веома квалитетан играчки кадар, али и комплетну логистику у клубу, што нам даје реалне шансе да постигнемо све што смо планирали.