Het-trik Mudrinskog u 95` za pobedu Zvezde

0

У последњој утакмици четвртог кола Јелен Суперлиге Црвена звезда је победила нишки Раднички са 3:2 (1:2) на београдској „Маракани“.

Раднички је два пута водио на мечу, оба гола постигао је Александар Јовановић, али је сјајни дебитант у дресу Црвене звезде Огњен Мудрински са три гола донео прву победу тиму Александра Јанковића на „Маракани“ ове сезоне. Мудрински је победоносни гол постигао у 95. минуту. Црвену звезду је на овој утакмици са капитенском траком предводио Ненад Милијаш.

Звезда је после четири ремија на свом стадиону (Нафтан, Омонија, Рад, Бордо) успела да стигне до победе у последњим секундама меча иако је два пута губила. Своју најбољу партију дресу Црвене звезде приказао је и резервиста Натанијел Асамоа који је асистирао Мудринском код другог и трећег гола.

„Црвено-бели“ су имали прву шансу на мечу када је Касалица избегао офсајд замку и успео да центрира. димитријевић је успео да захвати лопту, али није било опасности по гол Перића.

Нишлије су већ у петом минуту повеле ефектним голом Александра Јовановића. Пејчић је центрирао са десне стране, а Никола Максимовић је у жељи да избије лопту главом само спусти лопту на волеј Јовановићу који је савладао Бајковића.

Већ у 12. минуту Звезда је успела да изједначи голом дебитанта Огњена Мудринског. Милош Димитријевић је центирао са леве стране, а бивши фудбалер Војводине и Јагодине и млади репрезентативац Србије је био највиши у скоку и успео да одлично захвати лопту главом између двојицу дефанзиваца Радничког.

У 16. минуту добро је шутирао стрелац гола у Бордоу Филип Млаедновић, лопта је одскочила од земље, али је Перић успео да је избаци у корнер. Нову велику прилку за гол Раднички је имао два минута касније.Предраг Стаменковић је прошао по десној страни, а Стефановић је између Јовановића и Максимовића захватио лопту главом, али је Бајковић акробатском интервенцијом успео да сачува свој гол.

Ипак, у 20. минуту Нишлије су поново повеле другим голом Александра Јовановића. Бивши фудбалер Црвене звезде Владан Бинић је успео да одузме лопту Јовановићу и центрира, Александар Јовановић је шутирао главом и лобује Бајковића пошто је лопта одскочила од земље. Мудрински је показао већ у првих пола сата да ће бити појачање у нападу Звезде. У 25. минуту Мудрински прошао двојицу гостујућих фудбалера, створио себи простор шут, али је шутирао високо преко пречке.

Ненад Милијаш у 32. минуту извео слободан ударац, Јовановић је био највиши у скоку, али је слабо шутирао па је лопту лаку ухватио Перић. Раднички је могао да постигне и трећи гол у финишу првог полувремена. Поново је погрешио Милан Јовановић, шутирао је Страхиња Петковић, лотпу је на другој стативи успео да закачи Бинић, али је она бил сувише брзе и завршила негде испод северне трибине.

На полувремену тренер Црвене звезде, који нема пораз у првенственим утакмицама на клупи „црвено-белих“, је направио две измене. Милана Јовановића који је направио неколико грешака у првом делу игре, заменио је Срђан Мијаиловић, док је уместо Милоша Димитријевића ушао нападач Натанијел Асамоа.

Први шут ка голу гостију у другом полувремену упутио је капитен Милијаш. Нова звездина „десетка“ је шутирала са 20ak метара, али је лопта завршила у наручју Перића. Расположени Владан Бинић је у 55. минуту проиграо двоструког стрелца Јовановића који је поново опробао свој волеј ударац, али је био непрецизан.

Одличну прилику да увећају вођство имали су у 57. минуту када је корнер извео Стефановић, а Вукановић шутирао главом и лопта је прошла врло близу стативе гола Бајковића.

Звезда је стигла до изједначења у 65. минуту када је резервиста Асамоа прошао по десној страни и у петерцу проиграо Мудринског који је постигао други гол за 2:2.

У 81. минуту Вешовић је центрирао са десне стране, али је Милијаш био непрецизан. Затим је Јанковић направио и трећу измену, уместо Филипа Касалице у игру је ушао Лука Милуновић. Звезда је наставила са нападима у последњих десетак минута, док Нишлије после проупуштене шансе Стефановића више нису имале праву прилику пред голом Бајковића.

Прилику да постигне гол имао је и Асамоа у 85. минуту. Судија Вујовић је меч продужио за пет минута, а Мудрински је на пас Асамое комплетирао хет-трик у 95. минуту и донео победу Црвеној звезди.

Црвена звезда: Бајковић, Младеновић, Јовановић (Мијаиловић), Максимовић, Вешовић, Миливојевић, Милијаш, Димитријевић (Асамоа), Лазовић, Касалица (Милуновић), Мудрински.

Раднички Ниш: Перић, Вукомановић, Ранђеловић, М. Петровић, П. Стаменковић, Коларевић, А. Јовановић, С. Петровић, Пејчић, Бинић, Стефановић.