• Super liga: Sedam golova u Užicu, Rad ubedljiv, Spartak do prvog boda

Super liga: Sedam golova u Užicu, Rad ubedljiv, Spartak do prvog boda

0

Слобода Поинт – ОФК Београд 4:3
Дерби меч петог кола Јелен Супер лиге апсолутно је оправдао очекивања. У Ужицу је виђено чак седам голова, а Слобода је славила против ОФК Београда са 4:3!

Пред око 2.000 гледалаца, домаћи су одлично почели меч и повели преко Бразилца Тијага Галваа већ у седмом минуту.

Изједначио је Ивица Јовановић у 14. минуту. Голу је претходио разоран ударац Петра Грбића са око 20 метара, који је тешком муком одбранио Дејан Ранковић, а нападач Београђана спровео одбитак у мрежу.

У 28. минуту, гости су дошли до преокрета. Поново је најспретнији пред голом Ужичана био Јовановић, а асистирао му је Грбић, играч заслужан и за први погодак ОФК–а.

Другом поготку Романтичара кумовала је неодлучност голмана Слободе Ранковића и дефанзивца Зорана Кнежевића.

Ипак, до краја првог полувремена, Ужичани су вратили дуел у егал. Стојан Пилиповић и Бојан Бељић су комбиновали на десној страни, а овај други упутио повратни пас ка Предрагу Анђелковићу коме није било тешко да са два–три метра затресе мрежу гостију.

Голеада се наставила и у другом полувремену. Поново је Слобода повела – Тијаго је постигао свој други гол у 47. минуту. Искључење које је зарадио штопер Београђана Данијел Гашић у 65. минуту умногоме је одредило даљи ток меча.

Бројчано јачи домаћини сместили су још једну лопту у мрежу Романтичара. Бељић је био незадржив, вукао је лопту 35–40 метара и матирао Милана Лукача.

ОФК се није предавао, па је домаће навијаче уплашио резервиста Владимир Туфегџић у 87. минуту. Налетео је на лопту после одбране Ранковића, а претходно је шутирао Горан Бркић.

Нови Пазар – Спартак ЗВ 1:1
Нови Пазар је пред празним трибинама повео против Спартака у осмом минуту, а стрелац из једанаестерца био је хрватски интернационалац са пасошем БиХ, Дарио Дамјановић.

Пре тога, Ирфан Вусљанин се лако ослободио Николе Попаре, центрирао ка Адмиру Рашчићу,кога је у скоку  у свом казненом простору, ооборио Горан Адамовић. Судија Спасић је одмах показао на белу тачку.

У много садржајнијем другом полувремену, Енвер Аливодић је промашио стопостотну прилику у 57. минуту. Изашао је један на један са голманом Суботичана Бранимиром Алексићем.

Само пола минута касније, сударили су се чувар мреже Пазараца, Владан Ђогатовић и дефанзивац Ахмед Мујдрагић, мрежа је остала празна, али нико од играча Спартака није био довољно брз да затресе мрежу.

Одбрана Новог Пазара је деловала веома смушено, а као резултат још једног неспоразума Ђогатовића и дефанзиваца, овај пут Слободана Јаковљевића, Спартак је изједначио.

Јаковљевић је имао много решења надомак свог казненог простора. Уместо да испуца лопту, био је неодлучан, чекао је Ђогатовића, који је отишао у празно.  Све је то пратио присебни Ђорђе Деспотовић и донео свом тиму егал.

На реновираном „Чаиру“ пред око 8.000 гледалаца, гости су се од почетка меча определили на одбрану свог гола, док су Нишлије убрзо након почетног испитивања снага кренуле са атацима на гол Смедерева.

Доминација домаћих умало да им се исплати у 63. и 66. минуту, али је у обе ситуације Владан Бинић промашио немогуће.

Делиријум на стадиону у Нишу донео је Душан Коларевић евроголом у 84. минуту. Захватио је одбијену лопту, шутирао са преко 20 метара и уз помоћ пречке затресао мрежу Оклопника.

Рад – БСК 3:0
Рад је декласирао градског ривала. Ређале су се прилике Грађевинара пред голом БСК–а као на траци, али су деконцентрисани у изгледним приликама били Славко Перовић у 24. и Горан Чаушић у 29. минуту.

Све промашаје у првом, Рад је наплатио у наставку. Перовић је главом затресао мрежу Борчана у 48. минуту после корнера Чаушића, да би четири минута касније Предргаг Лука прихватио дугу лопту из последње линије, избегао офсајд замку, утрчао је у казнени простор и рутински повисио предност свог тима на 2:0.

У 56. минуту, после шута Перовића, Стефан Милојевић је са гол–линије отклонио опасност.

Гости су се тргли после другог примљеног гола, нападали, али су убрзо били кажњени. Добра акција избацила је Милана Прша самог по десној страни шеснаестерца, у сусрет му је кренуо Љубо Ковачевић, али је био немоћан да спречи трећи гол у својој мрежи.

Јавор – Доњи Срем 0:1
Грешка одбрамбених играча Јавора, коштала их је пораза против Доњег Срема. Кикс дефанзиваца Ивањичана искористио је Огњен Дамњановић у 59. минуту и послао лопту у доњи леви угао.

Најлепши потез на утакмици догодио се у 62 минуту. Жарко Лазетић је из слободног удараца послао лопту Марку Момчиловићу на око 25 метара од гола, а он је сјајним ударцем послао лопту у место где се састављају пречка и статива.

У 66. минуту виђена је спорна ситуација. У казненом простору гостију најпре је срушен Ифеани Оњило. Ивањичани су протествовали, али судија је само показао на корнер.

После изведеног ударца из угла лопта погађа у руку једног играча Доњег Срема, али арбитар и овога пута показује на корнер. Клупе Јавора је протествовала, док су навијачи скандирали: “Лопови, лопови”.

Покушали су домаћи да дођу макар до бода. У надокнади времена нису успели из неколико покушаја да убаце лопту са два-три метра у мрежу Немање Белића, неке је он зауставио, а неке су одбијене од шуме ногу у казненом простору.

Семафор петог кола Супер лиге:

Слобода Поинт – ОФК Београд 4:3 (Тијаго 7, 47, Ранђеловић 41, Бељић 78 – Јовановић 14, 28, Туфегџић 87)

Јавор – Доњи Срем 0:1 (Дамњановић 59)

Рад – БСК 3:0 (Перовић 48, Лука 52, Пршо 74)

Нови Пазар – Спартак ЗВ 1:1 (Дамјановић 8. из једанаестерца – Деспотовић 78)

Раднички – Смедерево 1:0 (Коларевић 84)