Srbi na Srbe: Remi vaterpolista Srbije i Crne Gore

0

Ватерполисти Србије у трећем колу Б групе олимпијског турнира у Лондону играли су нерешено са Црном Гором 11:11 (3:1, 1:2, 4:5, 3:3).

ПРВА ЧЕТВРТИНА

Пошто је одмах искључен после неуспешног напада Црне Горе, Андрија Прлаиновић брзо се вратио у игру и постигао гол.

Злоковић није искористио други напад Црне Горе, и одмах је кажњен – Филиповић за 2:0! Ивовић је на пет минута пре краја постигао први погодак за Црногорце.

Рађен у наредном нападу није искористио предност Србије од два играча више – његов ударац је одбранио Милош Шћепановић.

Прлаиновић је у финишу четвртине постигао други гол, трећи за Србију која води 3:1.

Александар Радовић с једне и Милан Алексић на другој страни изгубили су лопте у нападу и овим резултатом окончана је прва четвртина.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Почетак друге четвртине обележило је губљење лопте Никића, али Ивовић и Јановић нису искористили шансе. Ни на другој страни Шапоњић потом није реализовао акцију Србије, а онда је и искључен.

У наредна два минута није било голова, да би Радовић на 4:3 пре краја ове деонице савладао Сора за 3:2.

Удовичић је три минута пре краја промашио из изгледне позиције, Злоковић на минут и 49 секунди пре краја изједначава на 3:3.

Прлаиновић је потом искористио два играча више за Србију и послао је лопту под саму пречку гола Шћепановића. Трећи гол Прлаиновића.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

На почетку треће деонице виђена је жустра борба у базену али без голова, да би Јановић на истеку првог минута матирао Сора за 4:4. Претходно је искључен Живко Гоцић.

Никић је у наредном нападу вратио предност Србији, која је искористила, тачније Алексић асистенцијом, искључење Јановића.

После искључења Алексића, Гојковић је лепо видео Пасковића који му се отворио и уследио је неодбрањив шут за Сора – 5:5.

Четири минута пре краја, Филиповић је упутио праву „бомбу“ која је прохујала поред немоћног Шћепановића, а 40 секунди касније, Вања Удовичић је искористио добру лопту од Филиповића за одличних 7:5.

Србија није могла превише да слави овај гол јер је Ивовић брзо смањио предност, а потом је Вања поново повисио на 8:6. Пошто је Ивовић промашио велику прилику за Црну Гору, на другој страни му се реванширао Пијетловић.

Бргуљан је минут пре краја смањио на 8:7, а Јановић је три секунде пре краја анулирао предност Србије.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Последња четвртина отворена је великом приликом Никића, а потом је Гојковић погодио стативу. Остаје 8:8. После тајм-аута који је затражио Дејан Удовичић, Пијетловић је на асистенцију Гоцића погодио у центар – 9:8.

После искључења Бргуљана, Прлаиновић је постигао четврти гол. Нови играч Партизана Предраг Јокић постигао је први гол данас, Црна Гора смањује на 10:9. Андрија је петим голом повисио на 11:9.

Нажалост, у последња два минута, Ивовић и Јановић су преварили Сора и меч је завршен ремијем.

Србија у суботу игра са селекцијом САД. Наша репрезентација је претходно победила Мађаре и Британце, док је Црна Гора победила Мађарску и изгубила од САД.