Debakl Zvezde u Kupu!

0

Пехар намењен освајачу Купа Србије добиће новог власника пошто су фудбалери Црвене звезде завршили овогодишње такмичење у четвртфиналу, поразом на свом стадиону од ОФК Београда резултатом 3:1!

Упркос хладнијем времену, на највећем српском стадиону навијачи оба тима су одличном подршком улепшали целу утакмицу, упркос посети од само 8.000 људи, а на крају су се победи радовале малобројније гостујуће присталице.

Већ у 12. минуту, из прве праве шансе, ОФК Београд је неочекивано повео после лоше интервенције одбране Црвене звезде и комичног гола Грбића, Звездиног џелата са Карабурме. Њега је голман Кировски напуцао у леђа после неопрезног додавања Спајића.

„Романтичари“ су после поготка наставили са нападима, али најбоља прилика виђена је на другој страни када је Лукач избио лопту са гол линије у 18. минуту, где су Касалица и Мудрински закаснили да је угурају у мрежу.

Звезда је стигла до изједначења у 30. минуту, у јеку десетоминутне иницијативе. Лопта се после корнера одбила на ивицу шеснаестерца где је Дарко Лазовић прецизно нациљао и савладао Лукача за 1:1.

Црвено-бели су у другом полувремену били бољи ривал у првих 15 минута, Касалица је био посебно расположен пошто је прво пропустио солидну прилику, пре него што се нашао и у улози асистента, али на његово разочарење Мудрински је био кратак у 59. минуту.

То је можда био и пресудан тренутак на мечу јер је уследило катастрофалних 90 секунди Звезде у којима је Кировски два пута матиран. Чувар мреже је у истом нападу два пута спречио сигуран гол „романтичара“, али статична Звездина одбрана је дозволила гостима да се испуцавају, па је из трећег пута Грбић погодио мрежу главом за 2:1, у 62. минуту.

Млади фудбалер ОФК наставио је да терорише Звездине фудбалере пошто је одмах у следећем нападу потврдио улогу „џелата“ асистенцијом за Богавца поред домаћих играча којима није било јасно шта их је снашло – 3:1!

Могли су црвено-бели одмах да врате неизвесност у меч, али Касалица је из непосредне близине шутирао далеко преко гола. Звезда је јалово нападала, а ОФК у више наврата опасно претио из контре, пре свега захваљујући брзоногом Богавцу, који је припремио и последњу шансу на утакмици, међутим, Грбић није успео да комплетира хет-трик.

ОФК Београд се нашао у полуфиналу заједно са Војводином, Јавором и Јагодином.