Прочитај ми чланак

Права истина о ХААРП-у!

0

На питање да ли ХААРП у Србији постоји један једини прави и тачан одговор је да не постоји, иако, неке организације тврдне супротно и преко неких штампаних и електронских медија нас свакодневно бомбардују лажним информацијама о некаквом антенском систему у месту Бељина надомак Барајева (околина Београда).
Њихове тврдње нису поткрепили нити једним доказом осим празних прича.

Чланови СЦБ Групе која се бави темама везаним за геоинжињеринг, модификацију климе и употребу Х.А.А.Р.П. су детаљно истражили наведене тврдње да у Србији постоји једна таква станица и дошли до закључка да је у питању чиста обмана јавности зарад скупљања јефтиних политичких поена и самопромоције као и новинарског сензационализма.

У тексту који следи пружићемо Вам и више него довољно доказа да је у питању обмана, а да би смо то урадили текст ћемо поделити у неколико делова и поставити по пар питања у свком делу како би смо одговорима на њих дошли до тачних података и тако доказали да у Србији не постоји ХААРП станица.

 

О ХААРП-у

1. Шта је ХААРП? Колико је велики један ХААРП комплекс и колико простора он заузима?

„Хигх фреqуенцy Ацтиве Аурорал Ресеарцх Програм“ (ХААРП) у основи представља низ од 180 високфреквентних радио предајника (антена) са по два емитера на себи ( укупно 360 емитера) распоређених на 13 хектара у 15 колона и 12 редова као што је приказано на слици 1.

Овај низ антена је у сваком тренутку спреман да емитује радио талсе (електромагнетне) снагом од 3.6МW (3.600.000) у фреквентном опсегу од 2.8МХз до 10МХз. Поред овог низа антена на локацији се налазе још многобројни инструменти попут ЕЛФ/ВЛФ пријемника, магнетометра, радара итд. Такође се налази и комплекс зграда у којима је смештен центар за дијагностику као и контролни центар .

2. Колика је снага ХААРП-а и колико енергије је потребно за напајање такве станице?

Као што смо већ рекли емисиона снага ХААРП станице је 3.6МW односно 3.600.000W. Да би вам било јасније колика је снага у питању замислите 360 домаћинстава са упаљеним свим сијалицама и електричним апаратима.

Међутим, када нека антена емитује сигнал тај сигнал је код антене најужи и према томе и најјачи док је код ХААРП обрнуто јер због специфичне конструкције антена и својих могућности ХААРП овај сигнал од 3.6МW може да сузи односно фокусира у малу тачку и тиме вишеструко појача своју снагу.Овиме се добија снага од 5.7ГW тј. 5.700.000.000W и ово се назива ефективна израчена снага скр.енг. ЕРП.

Као што можете и сами да закључите снага овакве једне станице је огромна и као такв захтева и огромну количину енергије за своје напајање. Осим што је смештен на Аљасци због близине јоносфере ХААРП је тамо смештене и због огромне количине гаса које Америка не може да искористи за друге потребе тако да је изнад једног таквог поља смештена и електрана (слика 5).

У овој елктрани се налази пет генератора од којих сваки има снагу од 2500кW и покреће га мотор од 3600кс. Четири генератора се користе за потребе емитера док пети генератор служи као резерва.

 

Антене које се користе за потребе ХААРП су сложене антене и веома велике антене. Висина ових антена је око 22 метра, а антена се састоји од два емитера један за ниже фреквенције 2.8-7.6МХз и други за више фреквенције 7.6-10МХз (слике 6 и 7)

Овим информацијама смо хтели да вас упознамо са неким основним стварима везаним за овај пројекат и да вам појаснимо колико је простора и енергије потребно за рад једне овакве станице јер ћемо у даљем тексту направити директну паралелу и упоредити ове информације са оним зашта се у Србији тврди да је ХААРП.

Као што можете да видите ХААРП је један комплексан пројекат и у његову реализацију је уложено преко 250.000.000$ (то је податак из 2003 године) а претпоставља се да је до данашњег дана уложено преко једне милијарде долара. Желимо да вам скренемо пажњу да су ово само најосновније информације везане за овај пројекат а да ћемо се у другом посту детаљније бавити тиме како ХААРП функционише.

Како би смо наставили нашу причу и доказали да су тврдње да ХААРП у Србији постоји бесмислица потребно је да вас упознамо и са ВЛФ (верy лоw фреqуенциес) истраживачком групом са универзитета Стенфорд.

 

ВЛФ ГРУПА СА УНИВЕРЗИТЕТА СТЕНФОРД

(ИХY АWСОМЕ ПРОЈЕЦТ)

1. Чиме се ова истраживачка група бави?

ВЛФ група Универзитета Стенфорд истражује Земљино електрично окружење, горњи слој атмосфере, ударе грома и јонизован горњи део атмосфере познатији као јоносфера и магнетосфера. Већи део рада подразумева употребу веома ниских фреквенцја (ВЛФ) које настају услед удара грома, путем вештачких трансмитера итд. Рад ове групе је веома обиман и ова група води неколико битних пројеката од којих су неки везани и директно за ХААРП пројекат. Ова група за своје потребе користи предајнике и пријемнике широм планете као и сателите. Пројекат ове групе који нас интересује назива се ИХY АWЕСОМЕ.

2. Шта је ИХY АWЕСОМЕ пројекат?

ИХY АWЕСОМЕ је скраћеница од Интернатионал Хелиопхyсицал Yеар (ИХY) Атмоспхериц Wеатхер Елецтромагнетиц Сyстем фор Обсерватион Моделинг анд Едуцатион (АWЕСОМЕ) и представља назив једног од пројеката ВЛФ групе. Овај пројекат функционише тако што се са посебних емисионих станица које нису везане за ХААРП нити имају приближне могућности као ХААРП емитује посебан сигнал који онда прате многобројни пријемници широм планете које је конструисао извесни Моррис Цохен.

На сајту пројекта се може наћи мапа (слика 8) на којој се налазе обележене емесионе станице а у документу који прати ту мапу могу се наћи детаљније информације о емисионим станицама, сигналу који шаљу и његовој снази. Документ можете погледати овде.

Са листе трансмитера јасно се види да Србија није наведена као земља у којој постоји трансмитер. Овде већ морамо поставити питање зашто се масовно диже хистерија како у Србији постоји некакав ВЛФ трансмитер за који се још и тврди да је ХААРП?!

Као што се може видети на овој листи снага ових трансмитера варира и креће се у распону од 20кW до 1000кW што је, ако упоредимо, далеко мање од 5.700.000кW (ЕРП 5.7ГW) колику снагу има ХААРП. Оно што је битно нагласити овде је то да ове емисионе станице немају могућност да овај сигнал појачају (фокусирају) као што то ради ХААРП.

Ове станице емитују специфичан сигнал као што би га и било која радио станица емитовала. Такође видимо да се распон фреквенција креће од 16.4кХз до 45.9кХз што је далеко мање од 2.8МХз до 10МХз које емитује ХААРП. Овде нам је већ јасно да ове станице не представљају нешто што би могло да се назове ХААРП а и видимо да се Србија не налази на лисит.

 

3. Где се налазе пријемни уређаји, каква је њихова конструкција и која је њихова улога?

За разлику од трансмисионих станица којих има око двадесетак широм планете број пријемника је далеко већи и број земаља које имају пријемник је далеко већи. Ови пријемници се углавном налазе на разним универзитетима и служе студентима, физичарима и другим научницима да проучавају промене у јоносфери.

Дакле да мало појаснимо. Када се сигнал пошаље са емисионе станице (трнсмитера) он путује и одбија се од јоносфере и затим стиже до пријемне станице. Када се сигнал прими он се шаље путем интернета на сервер где се упоређује са сигналом који је послат и разликом између ова два сигнала долази се до података о стању Земљине јоносфере. На сајту ВЛФ групе Универзитета Стенфорд може се наћи мапа (слика 10) на којој се налазе локације предајника и пријемника, а на њој се налази и Србија.

На сајту ИХY АWЕСОМЕ пројекта налазимо документ у коме је детаљно описана конструкција самог пријемника и из њега схватамо да је пријемник ништа друго него уређај попут радио пријемника који може да претражује одређене фреквенције и податке о забележеној фреквенцији шаље у рачунар на даљу анализу. Комплетан документ можете погледати ОВДЕ а ево и слике уређаја за пријем (слика 13) Овај пријемник је прикључен на такозвану лооп антену а из овог документа сазнајемо да његова израда кошта приближно 3000$. (подсетника ради у ХААРП је уложено преко 250 милиона долара)

Заправо лооп антена није ништа друго него обично парче кабла (проводника) постављеног на неки рам.

На сајту ИХY АWЕСОМЕ пројекта проналазимо и линк ка њиховим фото албумима које можете погледати ОВДЕ међу којима проналазимо и албум „Белграде“ који можете погледати ОВДЕ а у албуму „Белграде“ проналазимо слике антене из Србије (слика 14) .

Као што видите антена заиста јесте парче кабла постављеног на ивице овог рама који када мало боље погледате се састоји од два троугла.

Један служи за пријем сигнала из правца исток/запад а други је за правац север/југ.

Ако ову антену упоредте са горе показаном ХААРП антеном видећете да је смешно уопште и поредити ове две антене.

 

5. Где се у Србији налази ова антена и пријемник и ко води пројекат?

Овај пријемник ИХY АWЕСОМЕ пројекта смештен је у згради Института за Физику у Земуну, а антена се налази на крову те зграде као што је и логично. Пројекат ИХY у Србији „припада“ Лабораторији за плазму са Института за физику а води га особа по имену Д.М.Шулић.

Такође смо успели да ступимо у контакт са још једним физичарем из те лабораторије који нам је ово потврдио. Због велике хајке која се дигла у Србији његово име нећемо објавити али нам је он рекао да је и сам учествовао у конструкцији антене за овај пријемник и понудио нам чак да нас и лично упозна са особом која води овај пројекат.

Да не буде заблуде како некога штитимо а нечије име објављујемо морамо да напоменемо да смо до имена Д.М.Шулић дошли преко документа који можете видети ОВДЕ у коме се наводи да је на првој интернационалној радионици овог пројекта одржаној у Тунису од 3о. Маја до 01. Јуна 2009 Србија имала свог представнка (страна 23) а у табели говорника и распореду (страна 24) смо дошли до овог имена. Даљом претрагом на интернету смо дошли до информација да је у питању Десанка М. Шулић што нас је даље одвело до Института за физику и Лабораторије за плазму. Више информација о овој лабораторији можете видети ОВДЕ

Као још један доказ вам дајемо и сателитску фотографију Института (слика 15). Ако је упоредите са сликом 14 на којој је антена лако ћете препознати оџак са десне стране, беле отворе на крову и антену лево.

 

П Р Е В А Р А

Већ месецима у Србији разне организације, удружења, електронски и штампани медији преносе неке изјаве и текстове како у Србији код места Бељина постоји ХААРП који је крив од изгубљених избора преко бомбардовања Србије због одбијања да се код нас постави такав систем до тога да од српкиња прави секс робиње.

У тренутку писања овог поста појавио се и чланак који тврди да је војска преко ноћи пребацила ХААРП на непознату локацију. Пошто смо овај пост и започели због ове преваре ред би био да и њу мало анализирамо и видимо шта се ту заиста дешава.

Ако мало боље погледате слику 11 поново приметићете да се кружић који обележава пријемник ИХY АWЕСОМЕ пројекта за Србију налази тачно изнад места Бељина. Пошто ВЛФ група са Универзитета Стенфорд има и пројекте везане за ХААРП поред овог пројекта, неко је успео да у својој глави склопи слику како је заправо ИХY АWЕСОМЕ пријемник из Београда о којем смо причали раније у тексту ХААРП комплекс у месту Бељина.

Кружић који представља пријемник стављен је на мапу како би обележио Србију као локацију а не тачно место на коме се налази пријемник ИХY пројекта. Од тог тренутка се константно пласирају сензационалистичке приче везане за мистерозну ХААРП станицу у Србији.

Интересантно је да ако се узме у обзир величина једне ХААРП станице како то да нико од особа и новинара који пласирају ове приче немају ни једну фотографију ове станице и тих антена? Одговор је зато што је на тој локацији обична пољана а ево и фотографије која то потврђује (слика 16). Ову фотографију можете сам проверити путем БИНГ МАПС и њихове опције „бирдс еyе“ Такође нам се јавила и девојка из места Бељина која нам је рекла а препознаје локацију са фотографије јер се налази одмах преко пута од њене куће и потврдила нам да на тој локацији нема никаквих антена.

 

слика 16 – место Бељина наводна локација ХААРП антена у Србији

Пошто смо вам на почетку показали колико простора заузима једна ХААРП станица просто је невероватно да би могла да стане на овако малу пољану а још луђе и смешније су тврдње да ју је војска преместила преко ноћи на другу тајну локацију. Примера само ХААРП Гакона је грађен од 1997 до 2003 године са уложених 250.000.000 долара па нас стварно интересује како је могуће једну такву станицу пребацити на тајну локацију преко ноћи?

Такође из датума грађења ХААРП станице се види да је прича око бомбардовања Србије такође лажна јер сви врло добро знамо када је Србија бомбардована од стране НАТО алијансе а видимо да је ХААРП пуштен тек у рад 2003 док се пројекат интезивирао од 2006. године.

На крају крајева назвати нешто ХААРП што кошта 3000 долара у поређењу са правом станицом од преко 250 милиона долара је више него жалосно. Из свега овога се види да је у питању велика превара и обмана јавности.

Собзиром да смо изнели и више него довољно доказа да је цела прича одлично монтирана и лажирана ово је отворен позив свим групама, организацијама и медијима који су такве тврдње изнели да коначно изнесу праву истину а то је:

 

( СЦБ група )