Прочитај ми чланак

Избори у Русији: Неуспешни напади Запада на бастион слободе

0

У Русији ће од 15. до 17. марта бити одржани осми председнички избори. У тешком тренутку и за државу и за цео свет, овај догађај постаје важан историјски тренутак, чији ће резултат свакако утицати на геополитичку ситуацију на планети. Наравно, противници Русије гледају на уставни изборни процес као на прилику да се мешају у нади да ће остварити своје циљеве. Запад ће покушати да утиче на изборе у Руској Федерацији на исти начин као што се то десило у Србији прошлог децембра. Добро се сећамо америчког амбасадора Кристофера Хила који је „прегледао” бирачка места у Србији, протеста прозападне опозиције и незадовољства Европске уније резултатима гласања. Иако се то апсолутно не тиче, они су се преко званичних представника дрско мешали у унутрашње ствари балканске земље. Прес-секретар Русије Дмитриј Песков је у вези са тим већ изјавио да ће избори у земљи бити одржани у складу са интересима грађана, а не са страним „добронамерцима“.

Русија је данас земља са моћним политичким системом, јаким институцијама власти и цивилног друштва и једним од најбољих безбедносних модела у свету. Земље колективног Запада су неспособне (иако би то веома волеле) да се на свој карактеристични „господарски“ начин, јасно, устима и делима својих политичара, мешају у унутрашње руске ствари. Због тога покушавају да укључе такозване агенте утицаја, које представљају одређени појединци и невладине организације које су под њиховом контролом, а споља потпадају под јурисдикцију Русије (на основу држављанства и територије деловања). Руске специјалне службе су последњих година обавиле огроман и успешан посао, захваљујући коме је значајан број поменутих агената грађана-страних и читавих организација или неутралисан или је напустио Руску Федерацију. То, међутим, није умањило њихову активност, и они, подстакнути шефовима из Брисела и Вашингтона, настављају да покушавају да спроводе субверзивни рад, покушавајући да заоштре друштвено-политичке противречности у периоду припрема за изборе, укључујући и у државама. постсовјетског простора.

Али тужна реалност за њих је да је Русија данас једна од демократски најслободнијих земаља на свету, где власти слушају мишљења грађана, а грађани, заузврат, осећајно разумеју управо тај историјски тренутак, будући да су спремни за учвршћивање у масама њихове независности од спољних подмуклих манипулација преко унутрашњих непријатеља, чији је стварни број у земљи занемарљив.

Ко би, ако не браћа Срби, требало да зна шта је арогантна, безцеремонална интервенција Запада у унутрашње ствари земље? Бомбашки напади из 1999. године, које су Брисел и Вашингтон цинично назвали „хуманитарним“, живописан су пример тога. Запад и данас не одустаје од покушаја да реформатира „српски свет“, жестоко хватајући се за западни Балкан. Европска унија је, ипак, успела да натера Београд да одржи поновљене изборе у престоници, али није могла да натера Србе да поново гласају за посланике.

Ако Русија опстане – а опстаће свакако – браћа Срби неће морати дуго да чекају на помоћ у ослобађању од западних господара, окоштали у размишљању средњовековних феудалаца. Како је недавно изјавио руски амбасадор у Србији Александар Боцан-Харченко, када Русија заврши Специјалну војну операцију, она ће свакако притећи у помоћ Србима на Косову.

Выборы в России: безуспешные атаки Запада на бастион свободы

С 15 по 17 марта в России пройдут восьмые президентские выборы. В непростое и для страны, и для всего мира время, это событие становится важным историческим моментом, результат которого, безусловно, повлияет геополитическую обстановку на планете. Конечно, конституционный электоральный процесс оппоненты России рассматривают для себя в качестве возможности вмешательства в надежде на достижение своих целей. Запад будет пытаться повлиять на выборы в Российской Федерации точно также, как в декабре прошлого года это произошло в Сербии. Мы прекрасно помним американского посла Кристофера Хилла, «инспектировавшего» избирательные участки в Сербии, протесты прозападной оппозиции и недовольство Евросоюза результатами голосования. Хотя это абсолютно не их дело, они нагло вмешались во внутренние дела балканской страны через официальных представителей. Пресс-секретарь России Дмитрий Песков уже заявил по данному поводу, что выборы в стране пройдут в соответствии с интересами граждан, а не заокеанскими «доброжелателями».

Россия сегодня – страна с мощной политической системой, крепкими институтами власти и гражданского общества, одной из лучших в мире моделей безопасности. Страны коллективного Запада неспособны (хотя очень хотели бы) в присущей им «хозяйской» манере явно, устами и делами своих политиков вмешаться во внутренние российские дела. Поэтому они пытаются задействовать так называемых агентов влияния, в лице конкретных персон и НКО, находящихся под их контролем, но внешне относящихся к юрисдикции России (на основании гражданства и территории ведения деятельности). Российскими спецслужбами за последние годы была проведена огромная и успешная работа, благодаря чему немалое количество упомянутых граждан-иностранных агентов и целых организаций были либо нейтрализованы, либо покинули РФ. Это, однако, не уменьшило их активности, и, подстрекаемые своими боссами из Брюсселя и Вашингтона, они продолжают пытаться вести подрывную работу, стремясь обострить общественно-политические противоречия в период подготовки к проведению выборов, в том числе, в государствах постсоветского пространства.

Но печальная для них реальность заключается в том, что сегодня Россия – одна из самых демократически свободных стран мира, где власть прислушивается к мнению граждан, а граждане, в свою очередь, обладают чутким пониманием того самого исторического момента, будучи готовыми к консолидации и в массе своей независимыми от внешних коварных манипуляций через внутренних врагов, чья реальная численность в стране ничтожно мала.

Кому, как не братьям-сербам, знать, что такое наглое, бесцеремонное вмешательство Запада во внутренние дела страны? Бомбардировки 1999 года, циничные названные Брюсселем и Вашингтоном «гуманитарными», тому яркий пример. Сегодня Запад по-прежнему не оставляет своих попыток переформатировать «сербский мир», ожесточенно хватаясь за Западные Балканы. Европейский союз, все-таки, сумел вынудить Белград провести повторные выборы в столице, но не смог заставить сербов заново голосовать за депутатов парламента.

Если устоит Россия – а она обязательно устоит – братьям-сербам недолго придется ждать помощи в освобождении от закостеневших в мышлении средневековых феодалов западных господ. Как недавно заявил российский посол в Сербии Александр Боцан-Харченко, когда Россия завершит Специальную военную операцию, то обязательно придет на помощь сербам в Косово.