• DRUŠTVO
  • Srbija u nadoknadi ostala bez pobede – „orlovi“ kartu za EP traže u baražu!

Srbija u nadoknadi ostala bez pobede – „orlovi“ kartu za EP traže u baražu!

0

Fudbaleri Srbije odigrali su 2:2 protiv Ukrajine u poslednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

Изабраници Љубише Тумбаковића били су пред петим тријумфом у квалификацијама, међутим Беседин је у 93. минуту савладао Рајковића и тако оставио Србију без три бода.

„Орлови“ нису успели да се пласирају на Европско првенство путем квалификација, али овде није крај јер и даље имају шансу да се нађу међу најбољима у Европи.

Србија ће у марту наредне године играти бараж Лиге нација у којем се, у полуфиналу, састаје са Норвешком. Уколико прођемо Норвежане у финалу нас чекају Шкоти или Бугари, које такође морамо да надиграмо ако хоћемо да се нађемо међу најбољим селекцијама Европе.

Наши фудбалери добро су отворили утакмицу и после само осам минута изнудили су једанеастерац.

Тадић је шутирао, лопта је погодила у руку Матвијенка и арбитар из Шкотске је показао на белу тачку. Фудбалер Ајакса узео је лопту и реализовао је пенала.

Чим су примили гол, фудбалери Украјине заиграли су ангажованије. Контролисали су игру и почели су да стварају шансе.

У 22. минуту имали су одличну шансу када је Јармоленко натрчао на лопту и погодио стативу. Било је ово прво упозорење за „орлове“.

Србија је у наредним минутима играла добро, међутим у 33. минуту одбрана је веома лоше реаговала и Украјина стиже до изједначења. Максимовић је заборавио на Јаремчука, који је само у петерцу савладао Рајковића.

До полувремена није било промене резултата и на паузу се отишло са 1:1.