Прочитај ми чланак

Приведени с Јутком пуштени да се бране са слободе, он задржан

0

Милутин Јеличић Јутка, бивши председник Општине Брус, ухапшен је због сумње на кривична дела у вези са изградњом објеката на Копаонику. Јеличићу је одређено задржавање до 48 сати због сумње да је злоупотребио службени положај. Наводна инвеститорка нелегалног објекта на Панчићевом врху на Копаонику Снежана Митковић из Смедерева, приведена је када и бивши председник Општине Брус. Тужилаштво ће саслушати укупно осморо осумњичених.

У Посебном одељењу за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Краљеву још нису завршена саслушања ухапшених на челу са бившим председником општине Брус Милутином Јеличићем Јутком. Поред Јеличића који још увек није дао исказ, и којем је одређен притвор до 48 сати, још две особе су задржане након саслушања, а три су пуштене да се бране са слободе.


Кривичну пријаву против Јеличића, због трговине утицајем и фалсификовања, поднело је Министарство грађевинарства. Због истог дела, сумње у фалсификовање, поднета је пријава и против инвеститорке Снежане Митковић, којој се у Брусу суди због кривичног дела нелегалне градње објекта на Панчићевом врху.

Полиција је саопштила да је бивши челник Бруса током 2017. и 2018. године издавао закључке на основу којих су физичка лица могла да поставе привремене објекте и прикључе их у Национални парк „Копаоник“ на постојећу инфраструктурну мрежу, чиме је извршио кривично дело злоупотреба службеног положаја.

Како наводе из полиције, Јеличићу је помогао и општински службеник тако што је посредовао код комуналних инспектора да не изврше надзор над привременим објектима који су постављани на територији Националног парка „Копаоник“. Њих двојица се сумњиче да су у корист инвеститорке проследили пријаву за легализацију објекта на Панчићевом врху надлежном министарству са неистинитим садржајем. У њој је наведено да је пријаву за легализацију објекта инвеститорка послала општини Брус 2014. године, а да пријава је заправо поднета током 2018. године.

На захтеву за легализацију није случајно уписана 2014. година, јер су према Закону о озакоњењу власници нелегалних објеката изграђених до краја јануара 2014. могли да их легализују. Осим тога, у случају решења о рушењу, власници имају право да се жале Управном суду, чиме се рушење одлаже све док се не заврши управни спор.

Управо ту могућност је искористила инвеститорка Снежана Митковић која је тужила Министарство грађевинарства због одбијања њеног захтева и тиме рушење нелегалног објекта одложила.