Прочитај ми чланак

Држава промовише хомосексуалне односе, а Србија за годину дана мања за 60.000 људи!

0

Nataliitetorigh
(Блиц, Србин.инфо)

Где се то запутила Србија?

Државни фунционери (пре свих директорка Канцеларије за људска и мањинска права Сузана Пауновић) јавно се хвале да Србија напредује у промоцији геј вредности и с тим у вези најављују низ манифестација у којима се промовишу сексуалне орентације ЛГТБ особа – погледајте: Скандал – држава Србија: Гејеви су дискриминисанији од особа са инвалидитетом!

Дотле у Србији град величине Зајечара нестао је за последњих годину дана. Најновији подаци виталне статистике у Србији које је јуче објавио Републички завод за статистику показују да је због негативног природног прираштаја и одласка из земље број становника мањи за готово 60.000.

Кривуља која је 80-их година прошлог века кренула надоле у Војводини (из године у годину мањи број становника), а 90-их се проширила на целу Србију није престала да се спушта. Последњи подаци показују да је број становника у Србији у 2012. години био мањи за тачно 59.879 особа него 2011. године.

– То је просто тренд који се, колико можемо да проценимо према изложеним индикаторима и према пројекцији броја становника, неће зауставити у будућности – песимистично процењује мр Гордана Бјелобрк, шеф Одсека за демографију Републичког завода за статистику.

Демографски подаци за Србију у последњих годину дана (допуњени подацима са пописа становништва) потврђују тренд који нам је познат одраније – да у Србији више људи умре него што се роди. И даље имамо високу стопу негативног природног прираштаја, а није много помогло што је ове године рођено више беба него лане.
– Рођено је тачно 1.659 беба више него прошле године, а број умрлих је мањи за 535 у истом периоду – прецизира Бјелобрк.

Депопулација територије настављена је и због миграција, односно непрекинутог одласка у иностранство, већином младих људи. Процењује се да је у последњој деценији сваке године Србију напустило око 15.000 људи.

Статистичари су проценили да је број становника у овом тренутку око 7,2 милиона, а ако се настави оваквим темпом, на следећем попису пашћемо испод шест милиона.

– Сасвим је извесно да ће број становника у Србији на следећем попису бити испод шест милиона. Очекује се да Србија изгуби око пола милиона људи у том периоду што због негативног природног прираштаја, што због одласка из земље – оцењује Никитовић.

Процене, додаје он, које се праве до 2050. године говоре да ће се становништво Србије до тог времена смањити за цела два милиона!

И док као народ нестајемо физички, бар нам је стање у браковима (статистички) боље него пре годину дана. Мање се разводимо, па је тако 2012 године било 879 развода мање него 12 месеци раније. Бракови најдуже трају у Јабланичкој и Подунавској области, а највише се разводе парови у Средњобанатској области, кажу статистичари.

С друге стране, смањен је и број склопљених бракова, мада не за много, свега 3,3 одсто. У Србији се годишње венча (рачунајући и по други или трећи пут) око 35.000 парова. Граница ступања у брак деценијама остаје готово иста. Жене се први пут удају са 28, а мушкарци са 30 година.

Занимљив је податак да супружници имају најчешће (65 одсто) исти ниво образовања. Међутим, ако је ниво образовања различит, онда је невеста у 20 одсто случајева образованија од младожење, а младожења од невесте у свега 15 одсто случајева.

Бебе се највише рађају у Тутину, Новом Пазару, Сјеници и Прешеву, а северније у београдској општини Звездара и војвођанској престоници Новом Саду.

Црна статистика о броју самоубистава, смрти новорођенчади и болестима, за последњих годину дана показује лагано посустајање.

Самњен је број оних који дижу руку на себе , али не много – свега 11. Број умрлих насилном смрћу такође је незнатно мањи, 40. Самњен је и број умрле деце на 1.000 становника, са 6,3 на 6,2, а што се умирања од болести тиче, прво место и даље зауизимају болести срца и крвних судова. Оне односе највише живота, и то независно од тога да ли је реч о мушкарцима или женама и да ли они живе у бучном и загађеном центру Београда или на Пештерској висоравни.

Просечан очекивани животни век у Србији уклапа се у статистике региона и износи 73,9 година, а већина умире у периоду од 75-84. године.

– Очекивано трајање живота за мушкарца у Србији је 72 године, а за жене 77 година – преноси Гордана Бјелобрк.

Имајући у виду све наведене податке веома чуди да је држава Србија заинтересована за промоцију хомсексуалних полних односа који за последицу имају да су стопроцетно без потомака.

Да ли то државна управа има зацртани циљ да убрза даље нестајање Срба и српских држављана у Србији?