Европско првенство: Колашинац освојио злато, хитац 20,62 ! (ВИДЕО)

0

Репрезентативац Србије у бацању кугле Асмир Колашинац, освојио је златну медаљу на дворанском Европском првенству у Гетеброргу.Победоносни хитац српског аса износио је 20,62. Колашинац је тако ушао у анале нашег спорта, јер је први атлетичар који је успео да освоји било коју медаљу на дворанским шампионатима Европе.

Првак Србије је после преступа у првом покушају већ у другом бацио куглу 20,60 метара, чиме је преузео вођство које до краја није испуштао. Најбољи хитац остварио је у четвртој серији.

Сребрну медаљу освојио је Хамза Алић из Босне и Херцеговине са 20,34 метра, а бронза је припала Чеху Ладиславу Прашилу са 20,29 метара.

Данашњим успехом, Колашинац је дефинитивно потврдио репутацију једног од најбољих куглаша Европе, јер је прошле године на шампионату Европе на отвореном, које је одржано у Хелсинкију, освојио бронзану медаљу хицем од 20,36 метара.