Прочитај ми чланак

ТРАГЕДИЈА У ЦРНОМ МОРУ НАТО оборио руски авион?

0

Западни војни савез НАТО могао би да буде одговоран за обарање руског авиона "тупољева 154", који је са 92 путника у недељу пао у Црно море.

9

Западни војни савез НАТО могао би да буде одговоран за обарање руског авиона „тупољева 154“, који је са 92 путника у недељу пао у Црно море.

Сматра се да су НАТО агенти могли да поставе бомбу у авион, а након тога са француског ратног брода у Црном мору блокирају комплетну електронику у руској летелици, тако да пилот није могао да се јави шта се догађа.

Руски дневник пише да је рушење авиона могла са буде освета за то што је руска војска ослободила Алеп од такозваних сиријских умерених побуњеника, заправо терориста које подржавају САД.

Како руски дневник пише, сувише је чудних околности у паду „тупољева“, а најчуднија је та што пилот није пријавио контроли лета ништа необично, већ је његова комуникација са торњем прекинута усред разговора са диспечером баш у тренутку када је летелица пала.Кремљ је то схватио као претњу и могућност да САД искористи своје штићенике у Сирији за нападе на руском тлу и обарање руских авиона.Ако не прекине нападе на Алеп, Русија ће изгубити много живота и све више руских летелица ће бити обарано – навео је Кирби пре два месеца.

То би се догодило ако би се сви комуникациони системи у авиону покварили, што је готово немогуће.

Више личи на то да су комуникације биле онемогућене.

Француски извиђачки брод се у тренутку несреће налазио у Црном мору, а има функцију да прикупља све сигнале и комуникацију иза непријатељсјих линија. Такође бави се блокадом тих сигнала и комуникације.

Делови „тупољева“ су се расули по Црном мору у пречнику од око 12 квадратних километара, што је много јер је авион био у узлетању.

Многи стручњаци сматрају да је вероватно дошло до експлозије.

Такође, стајни трап је нађен у мору, што је необично, јер се он увлачи одмах након полетања у посебан део трупа, па се након незгоде обично и нађе у том делу. Можда је бомба била постављена баш у одељку за точкове.

Експлозија у том делу би узроковала одвајање механизма за слетање од авиона, затим лом крила, па распад авиона у ваздуху – објашњава руски лист.

Све се уклапа у то да је неко поставио експлозив у авион, а касније је изведен електронски напад. Међутим, у питању није тероризам, већ рат с НАТО – закључује „Правда“.