Прочитај ми чланак

Руски вишецевни ракетни бацачи Торнадо-С користиће ракете које сателити наводе

0

Главни уредник специјализованог издања Militaryrussia, Дмитриј Корњев, објаснио је да ће Торнадо-С функционисати овако: пре лансирање ће самонаводеће главе његових ракета добијати координате циља, а потом ће сама ракета помоћу „гасно-динамичких волана“ кориговати трајекторију свог лета. А то ће моћи захваљујући руској глобалној навигационој сателитској мрежи ГЛОНАСС

НАЈНОВИЈИ руски вишецевни ракетни бацач – Торнадо-С – добиће убрзо далекометну високопрецизну ракету коју ће на циљ наводити сателити.

251047

Нова ракета је већ направљена. У познатој ракетној фирми „Сплав“.

Како откривају експерти, биће у стању да погађа и циљеве који имају мање од једног метра у пречнику. И то: на удаљеностима од неколико стотина километара!

Притом: прецизност ракете неће зависити ни од временских услова, ни од доба дана. Јер, једнако ће бити прецизна и ноћу.

Московски дневни лист „Известия“ објавио је да је ракета већ сада у фази „високе техничке готовости“ и увелико се тестира.

Први заменик генералног директора „Сплава“, Николај Макаровец, изјавио је већ:

„Торнадо-С је суштински вишецевни ракетни бацач суштински новог типа. Користиће ракете великог домета које ће бити навођене на циљ. То су ракете калибра 300mm, а Торнадо-С је бацач нове генерације. Он ће већ од наредне године почети замењује најубојнији вишецевни ракетни бацач наших Оружаних снага – легендарни далекометни Смерч“.

Макаровец наглашава да ће Торнадо-С користити две врсте ракетних пројектила: домета од 100 до 200 киломатара и од 200 па навише.

Према његовим речима, за замену испаљених ракета новима – посади „Смерча“ је потребно око 15 минута, а посадама Торнада-С биће довољно само неколико минута.

Главни уредник специјализованог издања Militaryrussia, Дмитриј Корњев, објаснио је да ће Торнадо-С функционисати овако: пре лансирање ће самонаводеће главе његових ракета добијати координате циља, а потом ће сама ракета помоћу „гасно-динамичких волана“ кориговати трајекторију свог лета. А то ће моћи захваљујући руској глобалној навигационој сателитској мрежи ГЛОНАСС.

Ракете које према циљу лете помоћу сателита – М270 – појавиле су се у САД пре више од 10 година. Имају их и Кинези. Међутим, нико нема такве „сателитске ракете“ за далекобојне ракетне бацаче великог калибра.