Прочитај ми чланак

Посланик Партије Зелених:Немци имају “моралну обавезу” да жртвују животни стандард

0

Немци се суочавају са све вец́им спектром економских проблема, укључујуц́и рецесију, инфлацију, пад реалних плата, па чак и почетак деиндустријализације, али посланик Партије Зелених Јоханес Вагнер тврди да Немци имају „моралну дужност“ да се одрекну свог богатства.

Посланик Немачке Зелене странке Јоханес Вагнер каже да Немци треба да се одрекну свог богатства.

Вагнер је на Твитеру изразио своје огорчење што Немци не желе да дају своје богатство.

„Толика је штета што толико људи не види (или не жели да види?) какав невероватан просперитет имамо у Немачкој. Ми смо једна од најбогатијих земаља на Земљи. Још увек можемо дати толико. И такође имамо моралну обавезу да то урадимо“, написао је он.

Посланик месечно зарађује више од 10.000 евра, као и додатне бенефиције као што су плаћени путни и други трошкови, што га сврстава међу најбоље плаћеним у Немачкој. Добиће и издашну пензију због високе плате као државног службеника.

У другом твиту, Вагнер је позвао на „више прерасподеле богатства супербогатих“.

Он, међутим, није поменуо како ће се овај новац прерасподелити.

Вагнер је био погођен низом негативних коментара на друштвеним мрежама. Поред све већег сиромаштва и економских препрека са којима се Немачка суочава, корисници су истакли да је средње нето богатство младих Немаца далеко испод оног у другим земљама ЕУ, док савезна влада има велики дуг који износи 2,5 билиона.

Како је Ремиx Неwс известио прошле године, удео сиромашних људи у Немачкој достигао је нови максимум, према Федералном заводу за статистику, са подацима који указују на велике промене у немачкој економији. Извештај је такође обухватио само податке до краја 2021. пре драматичног повећања цена хране и енергије 2022. године.

„Налази су шокантни, економски ефекти пандемије имају пун утицај“, рекао је тада Улрих Шнајдер, директор Немачке асоцијације за паритет благостања. Његово удружење игра велику улогу у пружању и координацији услуга социјалне заштите у земљи, са 10.000 чланова организације и огранака удружења у свих 15 немачких држава.

„Никада раније није мерена већа вредност на основу званичног микро пописа, и никада раније се сиромаштво није ширило тако брзо као током пандемије“, рекао је Шнајдер, који је додао да има „више сиромашних него што смо икада имали“.

У исто време када Немачка обећава да ће наставити да троши велике количине на своју либералну миграциону политику – више од 36 милијарди евра само у 2023. – наводи се да је све већи број старијих грађана земље изложен растућем ризику сиромаштва.

Подаци савезне владе објављени на захтев посланика Алтернативе за Немачку (АфД) открили су да је 28,1 одсто немачких старијих у ризику од сиромаштва, што је бројка која је већа од просека ЕУ од 27,4 одсто и далеко већа од западноевропских суседа као што су Француска (19,1 одсто), Белгија (17,4 одсто) и Луксембург (9,3 одсто).