Прочитај ми чланак

Ово је идући план “елите”: Насилно гашење пољопривредних газдинстава због…

0

Појавио се нови непријатељ у облику такозване „азотне кризе“ и, према владама које су повезане са глобалном елитом, борба против овог наводног проблема сада је главни приоритет који укључује конфискацију фарми.

У Европи су владе већ почеле да форсирају политике за решавање наводних штетних емисија азота које производи пољопривреда.

Постављају се нови циљеви који ће захтевати затварање запањујућег броја фарми.

У Холандији, велики поремећај на недавним изборима за Сенат у Холандији био је изазван побуном против најновијег владиног зеленог плана.

Ова зелена агенда је директно у складу са циљевима Светског економског форума (WЕФ) и холандска влада очајнички покушава да конфискује пољопривредно земљиште како би смањила „емисије угљеника“.

Међутим, људи су одустали од радикалних мера, и иако су можда постигли победу у кратком року, то никада није дуго трајало.

Овом приликом влада покушава из новог угла да нема никакве везе са CО2.

Уместо тога, западне елите су сада објавиле рат азоту, чије емисије наводно изазивају раст и умирање биљака на начин који нису одобриле неизабране бирократе Европске уније.

Сада владе тврде да постоји „азотна криза“ и предузимање мера против ње захтева уништење великог дела привреде и заплену хиљада фарми од стране државе.

Ева Влаардингербрук је о томе писала у Spectator-у.

Влада, четвоространачка коалиција коју предводи премијер Марк Руте и његова Народна партија за слободу и демократију (ВВД), одлучила је да 30% свих сточних фарми мора бити затворено до 2030. како би се преполовиле емисије азота – што каже да представља претњу по холандску животну средину, као што је заштићено прописима Европске уније „Натура 2000“.

Очигледно имамо „азотну кризу“ јер гас узрокује да одређене биљке умиру или расту у областима у којима су бирократе ЕУ одлучиле да не би требало.

Холандски фармери ће бити приморани да или сада продају своју земљу држави или ће се касније суочити са експропријацијом.

Ако се уништавање холандске пољопривредне индустрије изведе на начин на који Влада планира, биће последица и по снабдевање храном у свету.

Иако нисмо велика земља, ми смо други највећи извозник пољопривредних производа у свету, после САД. То је изванредна позиција коју треба задржати, али ако је до наших лидера, нећемо још дуго имати ту титулу.

Напад на пољопривреднике је део већег сукоба између ауторитарне зелене агенде коју гура наша Влада и тихе већине која све то плаћа, али за чије мишљење се никада не пита.

Холандски гласачи – од којих многи обично се превише не баве политиком, али који разумеју да наши фармери хране нашу нацију и остатак света – све су уморнији од политике глобалиста да „спасавају планету“ синтетичким месом, јестивим инсектима, соларним панелима и парковима ветротурбина.

И тако су 15. марта избори резултирали убедљивом победом странке БоерБургерБеwегинг (БББ) – што се преводи као „Покрет пољопривредника-грађана“. БББ је освојио 17 од 75 места, што га чини највећом странком у сенату.

Рутеов ВВД освојио је само 10. То је био резултат без преседана, с обзиром да је ово био први пут да се БББ кандидовао за места у Сенату. То је такође, према речима оснивача и вође странке, Каролине ван дер Плас, био „велики дебели средњи прст” естаблишменту.

Међутим, Влада и ЕУ инсистирају на томе да се агенда мора наставити без обзира на побуну народа на гласачким кутијама.

Након шокантне победе, БББ се суочава са огромним притиском и холандске владе и ЕУ.

У изборној ноћи, Кристијан ван дер Вал, „министарка азота“ (у каквом свету живимо!) имала је смелости да изјави да, упркос победи БББ-а, „нема избора него да се иде напред“ са политиком азота и плановима експропријације.

Две недеље касније, Европска комисија – неизабрано тело – прогласила је да је „потребна стална будност како би се осигурало да ће Холандија испунити своје обавезе о смањењу емисија”.

Влада би стога могла да наведе одговор ЕУ као разлог због којег мора да настави са својом веома непопуларном политиком.

У стварности, она је и даље везана за идеју азотне кризе као и увек, шта год Европска комисија рекла.

Ово се обликује као масовни сукоб између обичних људи и идеолошки опседнутих елита, посебно пошто је према актуелним анкетама БББ спреман да преузме контролу над Владом на предстојећим изборима.

Није невероватно да после прошломесечних резултата кабинет неће преживети свој мандат и да ће општи избори који су заказани за 2025. морати да буду померени.

На основу тренутних анкета, БББ би постала највећа странка у Представничком дому; а Ван дер Плас би постала прва жена премијер Холандије.

Остаје да се види да ли ће странка остати при свом ставу и захтевати да се прекину смешни разговори о „азотној кризи“ или ће се повући под притиском.