ZVEZDU TROJKE ODVELE U EVROLIGU, Partizan pred „grobarima“ opet ostao bez elite! (Video)

0

Кошаркаши Црвене звезде обезбедили су пласман у Евролигу, пошто су у крцатом „Пиониру“ пред „гробарима“ победили Партизан са 81:73 за 3-1 у полуфиналној серији АБА лиге. Црно-бели су у другој сезони узастопно остали без елите, док ће тим Дејана Радоњића играти и за трофеј регионалног такмичења, против Будућности или Цедевите (2-2).

ТОК МЕЧА

Прва четвртина: Звезда тројкама одговорила на Партизанових +10

Црно-бели су боље ушли у нови меч, пошто су повели са 4:0 поенима Милосављевића, са линије пенала и из игре уз атрактиван дриблинг за надмудривање Марјановића, док Звезда у прва два минута није успевала да реализује нападе. Серија Партизана настављена је закуцавањем Милутинова, што је био знак Радоњићу да узме тајм-аут.

Црно-бели нису затим успели да искористе офанзиван скок, Марјановић је блокирао Милутинова, а уследила је и тројка Дангубића. Веома агресивно се играло на горостасном Звездином центру, који је успео за нове поене да се избори за 12:7, на шта је узвратио Мачван поготком за +7.

Двоцифрену предност донео је Тепић тројком за 21:11, а када је Џенкинс узвратио истом мером, нервозни Павловић је фаулирао Калинића, који је оба пута са линије пенала промашио. Тројкашки низ наставио је Џенкинс, а надовезао се Калинић баш на асистенцију Американца, спустивши предност ривала на 24:22 пред прву паузу.

Друга четвртина: Калинић донео Звезди преокрет

Милутинов је са два везана поготка диктирао темпо Партизана, на шта су узвраћали Калинић и Џенкинс, који је већ дошао до 10 поена. Дуго се играло практично „кош за кош“, додуше неефикасно, пошто је у скоро осам минута било 8:8, при Партизанових 32:30.

Потпуно необично, Калинић је имао 0/4 са линије пенала, али је зато погодио нову тројку за прво вођство Звезде на мечу, па је у 19. минуту меча Душко Вујошевић тражио тајм-аут. Није се зауставила Звезда, серији од 8:2 допринос је дао и Јовић тројком, после чега је тек Партизан смањио на 38:36, за крај првог полувремена.

Трећа четвртина: Црвено-бели одржавају вођство

За прве Звездине поене побринуо се Митровић, одговор је стигао преко Мурића иза линије 6,75. Деловало је да умор због ритма мечева стиже полако играче обе екипе, било је доста грешака на обе стране већ при превођењу лопте, затим и фаулова, а Акојон је направио четврту личну грешку већ у 23. минуту утакмице.

Калинић је наставио серију из првог полувремена, погодивши нову тројку (3/4 при овом шуту), узвратио је Милосављевић, да би закуцавање Марјановића за 49:44 навело Вујошевића да тражи тајм-аут.

Техничка Калинићу је донела изједначење Партизану, пошто је Павловић везао три поготка са линије пенала за 49:49, али је зато Милутинов касније промашио два пута, па није било преокрета. То је казнио Џенкинс тројком, надовезао се Митровић атрактивним продором, за 56:52.

Нову невољу за Партизан представљао је четврти фаул Милосављевића, и преморени Мачван је изгубио лопту у новом нападу, касније је при шуту са дистанце промашио цео обруч, што је Звезда искористила за одлазак на +9 уз тројку Вилијамса. На самом крају, Мурић је погодио тројку и „запалио“ Пионир, па је Партизан у одлучујући период игре ушао са заостатком од шест поена.

Четврта четвртина: Фаулови мучили Партизан, Звезда тријумфално одолела налетима

Едо Мурић је најефикаснији појединац меча, са линије пенала постигао је и 25. поен, за 66:62, а на паркету је поново био и Милосављевић. Није Партизан решавао нападе иако је имао доста офанзивних скокова, Акојон је отишао у аут, а то је Вилијамс искористио да утиша Пионир тројком, 10. Звездином из 19. покушаја (69:62).

Мачван се придружио Акојону и Милосављевићу са четвртим фаулом, и то у најгорој могућој ситуацији за Партизан, при шуту Вилијамса, који је послат на линију слободних бацања.

За Милосављевића је меч окончан у 35. минуту, у дуелу са Лазићем, па га је заменио Маринковић. Нерезонски напад Вилијамса је ипак омогућио црно-белима да дођу до даха, што је материјализовао Тепић за 73:68 и тајм-аут Радоњића.

Извор: sport.blic.rs, видео: ABA Liga