ZVEZDIN SJAJ ZA KRAJ: Crveno-beli pobedili Unikahu na oproštaju od Evrokupa

0

U odličnoj timskoj igri našeg tima prednjačili Davidovac i Nenadić

ОПРОСТИЛИ су се кошаркаши Црвене звезде од Еврокупа у великом стилу. Убедљивим тријумфом над Уникахом у последњем колу топ 16 фазе (105:89) завршили су учешће као трећи у групи са скором 2-4 (8-8 у такмичењу). После последњег звука сирене, у хали “Александар Николић” провејавао је жал због минималних пораза у претходне две утакмице.

Иако им је шанса за пласман у четвртфинале исклизнула кроз прсте у последњим секундама меча у Лиможу, црвено-бели су пред најмањим бројем гледалаца ове сезоне у Еврокупу били веома мотивисани да докажу себи да само стицајем несрећних околности неће бити у друштву осам најбољих.

Осим сувише мекане одбране у првој четвртини, у којој су гости убацили шест тројки, Звезда је начинила значајан помак у односу на претходне четири европске утакмице. Регланд је лако пробијао спољну линију Уникахе, чак је демонстрирао и дефанзивну посвећеност (три украдене лопте у првом полувремену).

У одсуству лакше повређеног Човића, улогу другог плејмејкера после дуго времена преузео је Давидовац и подсетио на неке одличне игре из прошле сезоне. До одмора је постигао 10 поена без промашаја, колико и одлични Ненадић, који је играо на својој природнпј позицији бека шутера. Уз добре мнијатуре Фајеа и Симанића, Звезда је у друго полувреме унела великих 16 поена предности (57:41).

Иако је Уникаха и пре овог меча “извукла” Албу за ривала у четвртфиналу, тим из Малаге показао је у наставку да није дошао у Београд туристички. Напад гостију у трећој четвртини одбили су Давидовац, Ненадић и Перпероглу, али ту није био крај изазовима за српског шампиона у овом мечу. Тестирао је шпански тим и у последњој деоници Звездину чврстину, приближио се на седам поена заостатка, али овог пута није било пукотина у психологији екипе тренера Томића. Регланд и хладнокрвни Добрић пресекли су покушаје Уникахе, а Звезда одличном тимском игром ставила тачку на европску причу ове сезоне.

Ц. ЗВЕЗДА – УНИКАХА 105:89 (26:27, 31:14, 24:24, 24:24)

ХАЛА “Александар Николић”. Гледалаца: 2.896. Судије: Роча, Шемеш, Виклицки.

Ц. ЗВЕЗДА: Регланд 17 (7 ас), Раданов, Перпероглу 13 (5 ск), Давидовац 16 (6-5 за два, 1-1 за три, 3 ас), Ненадић 13 (1-1 за два, 3-3 за три, 3 ас), Фаје 7, Берон 11, Добрић 10, Ристић, Симанић 9 (7 ск), Цирбес, Оџо 9.

УНИКАХА: Боутрајт 6, Окуо, Фернандез 14, Стилма, Салин 6, Диез 7, Милосављевић 9, Шермадини 7, Вачински 6, Робертс 5, Лесор 9, Вилтџер 18.