• VIDEO
  • Zvezda slavila u Subotici za +4 (Video – golovi)

Zvezda slavila u Subotici za +4 (Video – golovi)

0

После четири године Црвена звезда је головима Николе Мијаиловића и Драгана Мрђе савладала Спартак 2:1 у Суботици. Утешни гол за домаће постигао Дино Шарац.

У Суботици је био прави празник фудбала. У оквиру 22.кола Јелен супер лиге на Градском стадиону, пред око седам хиљада, навијача снаге су одмерили домаћи Спартак и београдска Црвена Звезда.

Традиционално незгодан и занимљив дуел на северу Бачке овога пута завршена је победом Звезде, која је резултатом од 1:2, прекинула традицију да се из Суботице враћа без победе. Голове за госте постигли су Мијаиловић у 21. минуту и Мрђа у 74. минуту, а док је једини стрелац за Спартак био Шарац у 78. минуту.

Први минути меча нису донели већа узбуђења испред голова оба тима, али су тренери на терен извели најјачи састав. На клупи Суботичана остало је неколико искусних првотимаца Тривуновић, Новаковић и Тумбасевић, чиме је шеф струке Драги Канатларовски лидеру на табели покушао је да запрети бржом и агресивнијом игром.

После почетног преиспитивања снага, Звезда је полако почела да преузима теренску иницијативу. Већ у 18. минуту Дарко Лазовић снажно шутира са ивице шеснаестерца, али голман Алексић маестрално зауставља пут лопте ка мрежи.

0:1 – Само три минута касније Звезда је извела добро организован напад, испред мреже Суботичана, сам се нашао Никола Мијаиловић и без проблема матирао Алексића.

Примљени гол је разбудио играче Спартака, играли су много боље, али недовољно да створе већу опасност по мрежу Бајковића. Са друге стране, неколико минута пред крај полувремена бледу прилику да повећа вођство имао је Милијаш, без завршнице био је потом и продор Лазовића, а на самом крају шансу је пропустио и Печник, који је био на само два-три местра од гола.

Други део игре почео је много агресивније. После само три минута, у дуелу две „деветке“ на земљи је остао Дауда, који је по указаној медицинској помоћи и напустио терен. Спартак је лагано почео да притиска госте, али Бајковић до средине полувремена није имао потребе да загреје дланове. Звезда је била приморана да се брани, али сигурна одбрана није дозвољавала да се мрежа угрози и промени резултат. Продор Носковића у 70. минуту зауставио је Павићевић, а само минут касније Новаковић је са само три метра пропустио шансу за изједначењем.

0:2 – Само три минута касније корнер Милијаша и лопту која је ишла право у гол зауставио је Алексић и избио је на ивицу казненог простора. До али су лопту прихватили играчи Звезде и Мрђа из непосредне близине повећава вођство свог тима.

Играчи Звезде, ношени овацијама својих навијача, прерано су се опустили, што су домаћини строго казнили.

1:2 – Брз напад Спартака и снажан центаршут Новаковића на голаут линији стиже Шарац, који резантним ударцем смањује предност гостију.

Спартак наставља да притиска, у 83. минуту прилику је пропустио Фаркаш, нападали су и гостујући играчи али до промене резултата није дошло.

(Вечерње новости, видео: MojaSporTV)