• Zvezda se provukla na Karaburmi (Tok meča – video)

Zvezda se provukla na Karaburmi (Tok meča – video)

0

FK Crvena zvezda OFK Beograd_orig

Фудбалери Црвене звезде победили су ОФК Београд 2:1 (1:0) на „Омладинском стадиону“ на Карабурми у првом мечу 14. кола Јелен Супер Лиге.

Црвено-бели су тако стигли до четврте победе у низу, прве на Карабурми после три године. С друге стране, „Романтичари“ су поражени друго коло узастопно.

После 45 минута гости су имали минималну предност, у 43. прецизан је био Мрђа. Домаћи су заиграли доста боље у наставку и изједначили преко Чаврића. у 55. минуту. Сва три бода Звезди доноси Милош Нинковић с пенала у 80. минуту.

Екипе су имале по неколико прилика у првом полувремену, а најбољу је пропустила Звезда када је Нинковић у 40. минуту после ударца са 20 метра погодио пречку.

Звезда је повела три минута касније после одличног продора Николе Мијаиловића по левој страни. Леви бек црвено-белих прошао је Стевана Батеса и Сашу Здјелара, убацио лопту у петарац, где је Мрђа остао сам и лако постигао погодак.

Гости су се почетком другог полувремена повукли, а ОФК Београд је преко Чаврића, а на асистенцију Јешића, изједначио. Исти играч имао је у 69. минуту имао прилику да преокрене резултат, пошто је изашао сам испред Бобана Бајковића, али му је голман звезде ушао у шут и одбранио.

У 80. минуту Звезда је повела, а стрелац је био Нинковић са пенала. Минут раније Васиљевић је повукао Мрдју у шеснаестерцу, а главни судија Милан Јеремић у првом тренутку није показао на пенал, већ је то учио после интервенције судије иза гола ОФК Београда.

У самом финишу меча домаћа екипа је имала прилику да изједначи, али је Миљан Шкрбић слабо шутирао.

Меч на Карабурми обележио је и прекид од осам минута због транспарента који су истакли навијачи Звезде на северној трибини стадиона, а на којем су биле нацртане фудбалске судије са пушкама у рукама и фантомкама на главама.

Ток меча:
Црвено-бели су од старта меча преузели контролу и почели да диктирају темпо. Звезда прети углавном преко десне стране и Нејца Печника.

Прву прилику на мечу имао је Абило Дауда, али је са ивице шеснестерца шутирао високо преко гола. После само пет минута игре Дарко Лазић је зарадио жути картон.

Велику прилику за домаће у деветом минуту пропушта Планић, опет после фаула Лазића. Уследио је центаршут на другу стативу, где је натрчао усамљени дефанзивац домаћих, али је шутирао главом поред гола.

У 20. минуту видели смо по шансу с обе стране. Прво је Мрђа са рогља казненог запретио Павловићу, али је голман домаћих лепом парадом отклонио опасност. Већ у следећем нападу Палочевић је ушао у казнени с десног крила и упутио ударац, Бајковић је само одбио лопту а његова одбрана послала одбитак у корнер.

У истом тренутку навијачи Црвене звезде почели су да вређају председника ФСС Томислава Караџича, уз транспарент „Не ТОЛЕришемо више“, док се на шеталици налазе арбитри са фантомкама предвођени првим човеком савеза.

Судија Јеремић одлучио је да прекине меч док се спорна шеталица не уклони.

Делије су после интервенције тим менаџера Мирка Аврамовића, кроз неколико минута, уклониле заставу.

Звезда је запретила тек после 20 минута игре у наставку, преко свог далеко најбољег играча на терену Николе Мијаиловића. Асистент код првог гола прошао је неколико играча ОФК Београда, ушао у шеснестерац и шутирао, али је Павловић био сигуран.

Домаћи су поново запретили у 33. минуту, када је Чаврић пробио по десном боку и успео у последњи час да пошаље лопту на петерац. Гајић је био највиши у скоку, али је лопта прошла тик поред десне стативе.

Звезда је у два минута имала две одличне шансе да стигне до вођства. Прво се Драган Мрђа ‘сакрио’ на ивици офсајда и шутирао главом са пет метара, после повратне лопте у казнени, али је због недоумице да ли је у недозвољеној позицији нешто слабије шутирао.

Следећи ударац био је још опаснији по Павловића. Нинковић је финтом тела на ивици шеснестерца преварио чувара и упутио снажан ударац, али је голман домаћих успео да закачи лопту и скрене је у пречку, после чега су његови саиграчи отклонили опасност.

Звезда је повела у 43. минуту, деветим голом у шампионату Драгана Мрђе. Лопта је после прекида стигла на леви бок до Николе Мијаиловића, који је био окружен двојицом чувара. Међутим, леви бек Звезде је одличним дриблингом преварио чуваре и кренуо ка казненом, уследио је пâс по земљи на пет метара и лагана егзекуција нападача гостију.

Само два минута касније солидна шанса за Звезду, Милијаш је извео прекид са левог рогља шеснестерца и послао лопту на другу стативу – лопту захвата Дауда али не успева да погоди готово празну мрежу домаћег тима.

Звезда је после неколико прилику гостију преузела иницијативу и почела све више да притиска одбрану гостију.

До краја полувремена игра се одвијала углавном на средини терена, без изгледнијих прилика с обе стране. Прво полувреме завршено је после осам минута надокнаде.

ОФК Београд је заиграо ангажованије од старта другог дела игре. Као и у првих 45. минута, домаћи прете углавном преко крилних позиција, али нападачи никако не успевају да погоде гол Бобана Бајковића.

Исплатила се агресивна и офанзивна игра домаћем тиму после десет минута игре у наставку. Јешић је прошао по левом крилу и успео да превари Марка Петковића на ивици казненог и пошаље повратну до Чаврића на пенал – који је прецизним ударцем унутрашњом шаље у даљи угао гола Црвене звезде.

У 61. минуту видели смо прву измену – Нејца Печника заменио је Вукан Савићевић.

Чаврић је у 68. минуту могао у потпуности да преокрене резултат у корист свог тима, али га је Бобан Бајковић спречио у томе. Милијаш је изгубио лопту на средини терена, да би Гајић прецизним пасом спојио Чаврића с голом. Нападач гостију био је брзи од чувара, али је Бајковић био брзи од њега и избио лопту у корнер.

Гости до новог вођства стижу после пенала који је над Мрђом скривио Васиљевић. Судија Јеремић није одмах показао на белу тачку, већ је сачекао савет помоћника.

Одговорност је преузео Милош Нинковић и посало лопту у једну, а голмана у другу страну.

У међувремену виђене су још три измене, код домаћина Чаврића и Јешића су заменили Шкрбић и Ивановић, док је с друге стране Дауду заменио Касалица.

ОФК Београд је могао да стигне до бода у 89. минуту, али је Шкрбич из изгледне позиције шутирао право у Бајковића.

У 90. минуту Драгана Мрђу заменио је Марко МИрић.