Zvezda dva puta gubila, pa pobedila (Video)

0

Фудбалери Црвене звезде победили су Партизан са 3:2 (1:2) у 143. „вечитом дербију“ иако су „црно-бели“ два пута на мечу водили.

Звезда је 59. пут победила Партизан и сада има 18 победа више од највећег ривала уз гол разлику 211:176.

Партизан је повео у деветом минуту голом дебитанта Александра Митровића.

Касалица је у 14. минуту после центаршута Лазовића постигао први гол за Звезду.

Ипак, само минут касније Партизан је поново водио, Марковић је убацио лопту у петарац, а Милан Јовановић је постигао аутогол.

„Црвено-бели“ су до новог изједначења стигли у 49 минуту после сјајног гола Луке Миливојевића, а победу Црвеној звезди донео је капитен Ненад Милијаш пошто је постигао гол главом у 74. минуту.

Утакмицу је посматрало 40.155 гледалаца. Звезда сада има пет бодова мање од Партизана на табели Јелен Суперлиге.

У стартној постови Црвене звезде налазили су се млади Урош Спајић који је дебитант, као и Милан Јовановић и Огњен Мудрински. У тиму Партизана дебитовао је Александар Митровић.

Црвена звезда: Бајковић, Микић (Вешовић), Спајић, Јовановић, Младеновић, Мијаиловић, Милијаш, Миливојевић, Лазовић, Касалица, Мудрински.

Партизан: Петровић, Миљковић, Остојић, Иванов, Лазевски, Смиљанић, Саша Марковић, Томић, Саша Илић, Лазар Марковић, Митровић.

Текстуални пренос меча могли сте да пратите на нашем сајту

Као и на сваком дербију виђена је бакљада на северној и јужној трибини. Навијачи Црвене звезде су на „северу“ истакли транспарент – „Олуја – злочин који траје“.

У уводним минутима меча лопта је била у поседу фудбалера Партизана и гости су имали прву прилику када је Томић проиграо Лазара Марковића, али је није било опасности по гол Бајковића.

У деветом минуту капитен Партизана Саша Илић проиграо је дебитанта у тиму „црно-белих“ Александра Митровића који је сјајно примио лопту, био бржи од својих чувара и рутниски савладао Бајковића за 1:0. Митровић је избегао и офсајд замку јер је каснио Никола Микић.

Уследила је велика радост и нова бакљада на јужној трибини. Партизан је могао да дуплира предност у 13. минуту. То је била контра “3 на 1”. Лазар Марковић је претрчао 20ак метара, измакао се на десној страни, али је уместо да проигра двојицу усамљених саиграча на левој страни слабо шутира ка голу Бајковића.

Одмах је уследила “казна” на другој страни тререна. Дарко Лазовић је сјано прошао по десној страни, прошао Лазевско и упутио одличан центаршут. Филип Касалица је био најспретнији у шеснаестерцу гостију и волеј ударцем је савладао Петровића за 1:1 у 14. минуту.

Ипак изједначење је трајало само нешто дуже од минут времена. Лазар Марковић је на десној страни претрчао Срђана Мијаиловића, ушао на десној страни терена у шеснаестерац Звезде. Марковић је убацио лопту у петерац тражећи Митровића, али је лопту у свој гол убацио Милан Јовановић па је у 16. минуту било 2:1 за Партизан.

Навијачи Црвене звезде су са „севера“ послали још једну поруку, овога пута упућену навијачима Партизана. Поред слике америчког долара на транспаренту је писало: „Исте боје, иста вера, једина веза између Гробара и Миланеза“

Лазар Марковић се у 34. минуту поново нашао у гол шанси пошто је претрчао своје чуваре, добио је дубински пас и изашао сам испред Бајковића, али је са 15ак метара искоса са леве стране шутирао поред леве стативе гола Бајковића па је остало 2:1.

Три минута касније Александар Миљковић је добро центрирао са десне стране, али је Бајковић успео да ухвати лопту испред Митровића. После грешке у додавању играча Партизана на средини терена Касалица је са 25 метара од гола одлично шутирао ка голу, а Петровић је једва успео да избаци лопту у корнер. У 44. минуту Лазовић је прогирао Микића у шеснаестерцу са десне стране уз голаут линију, али је десни бек Звезде по земљи слабо убацио лопту петерац и она је завршила у наручју Петровића.

До краја првог полувремена није било прилика, па је Партизан отишао на 15-минутни одмор са голом предности.

Тренер Звезде Александар Јанковић је на полувремену заменио Николу Микића који је веома слабо одиграо прво полувреме, а уместо њега је у игру ушао Марко Вешовић.

Први ударац ка голу у другом полувремену упутио је Саша Марковић после додавања капитена Саше Илића, али је лопта отишла изнад гола Бајковића. Црвена звезда је до новог изједначења дошла у 49. минуту. Са 24 метара је шутирао Лука Миливојевић, голман Петровић је био на петерцу, а лопта је после ефектног ударца Миливојевића окрзнула пречку и завршила у голу Партизана за 2:2.