Vimbldon: Nole nije odbranio krunu

0

У полуфиналу Роџер Федерер је победио нашег тенисера са 3:1 (6:3, 3:6, 6:4, 6:3) и у недељу ће имати шансу да се врати на прво место на АТП листи.

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић није успео да се пласира у финале Вимблдона, пошто је данас у полуфиналу изгубио од Швајцарца Роџера Федерера са 6:3, 3:6, 6:4, 6:3.

Ђоковић је овим поразом, 15. у међусобним дуелима, довео у питање опстанак на првом месту АТП листе, а Федереру ће за повратак на врх бити потребно да у недељу по седми пут у каријери освоји Вимблдон.

Швајцарц је прекинуо низ од три везане победе српског тенисера, а заниљиво је да је ово био њихов први дуел на травнатој подлози.

Тенисери су до половине првог сета чували свој сервис, међутим Ђоковић је нешто слабије сервирао у шестом гему што је Швајцарац казнио и искористио прву брејк лопту.

То му је касније било довољно да прилично убедљиво и за само 24 минута стигне до вођства у сетвома – 6:3.

Бранилац титуле је одмах узвратио. На старту другог сета почео је боље да ритернира и игра агресивније на сервис Швајцарца, што му је омогућило три везане брејк лопте.

Искорстио је другу, а потом сигурним сервисима дошао до изједначења у сетовима.

Пракса из прва два сета настављена је у трећем, где је један брејк био довољан за освајање сета. Швајцарац је у више наврата имао шансу да одузме противнику сервис, али се Ђоковић одлично бранио.

Ипак, при резултату 5:4, лоше је сервирао, имао неколико неизнуђених грешака, које му искусни Федерер није опростио.

Федерер је наставио да погађа линије, а српски тенисер да ниже грешке, па је Швајацарац сигурном игром дошао до заслужене поебеде.

Федрер ће у финалу играти против победника меча између Ендија Мареја (Велија Британија) и Жоа Вилфреда Цонге (Француска).

ПРВИ СЕТ
3:6 За 24 минута Федерер је решио први сет и повео 1:0 у полуфиналу.
3:5 Остао је Ђоковић у првом сету. Одличан гем за Новака…
2:5 Још један одличан гем за Швајцарца, који је дошао на корак до вођства од 1:0 у сетовима.
2:4 Федерер је направио први брејк у полуфиналном мечу.
2:3 Сјајан је Федерер на старту меча. Сервис га одлично слижи.
2:2 У истом ритму наставио је и Ђоковић. Лако је решио овај гем.
1:2 Врло брзо Роџер завршава гем на свој сервис.
1:1 Без изгубљеног поена Новак је изједначио.
0:1 Федерер је био сигуран на свој сервис у првом гему полуфинала.

ДРУГИ СЕТ
6:3 Без изгубљеног поена Новак је освојио гем и завршио овај сет. резултат је 1:1.
5:3 Осваја Федерер гем, али сада је Ђоковић на потезу. Севира за изједначење у сетовима.
5:2 Још гем дели Ђоковића до изједначења. У следећем сервира Федерер.
4:2 Федерер смањује резултат.
4:1 Експресно је Новак завршио гем на свој сервис.
3:1 Први гем за Роџера. Било је 40:40, али Новак није могао до другог брејка.
3:0 Сјајан је српски ас у овом делу меча…
2:0 Одузео је Ђоковић Федереру сервис, први пут у полуфиналном дуелу!
1:0 Добро је Новак отворио други сет на свој севис.

ТРЕЋИ СЕТ
4:6 У најгорем тренутку Федерер је одузео сервис Новаку и повео 2:1 у сетовима.
4:5 Имао је Новак брејк лопту, али је Федерер са три сјајна сервиса дошао на корак до освајања сета.
4:4 Са „нулом“ је Новак завршио овај гем.
3:4 Федерер је више него сигуран у овом сету на свој сервис.
3:3 У најдужем гему у досадашњем делу дела Новак је спасао две брејк лопте, али је Ђоковић успео да изједначи.
2:3 Није Новак још имао прилику да озбиљније запрети Федереру на његов сервис.
2:2 Један поен је изгубио Новак у овом гему.
1:2 Федерер је био сигуран.
1:1 Имао је Роџер брејк лопту, али није успео да је искористи.
0:1 Федерер је сигуран на свој сервис на старту трећег сета.

ЧЕТВРТИ СЕТ
3:6 Федерер је победио. Скинуо је круну Ђоковићу на Вимблдону. Победом у финалу би се вратио на прво место на АТП листи.
3:5 Освојио је Новак гем на свој сервис. Федерер сервира за победу и пласман у финале.
2:5 Још гем дели Швајцарца до победе. Роџер одлично игра.
2:4 Извукао се Ђоковић… Две брејк лопте имао је Федерер, али је Новак остао у игри.
1:4 Сјајан је Федерер. Без изгубљеног поена на свој сервис одржава предност.
1:3 Први гем за Ђоковића у четвртом сету.
0:3 Роџер је освојио пет узастопни гем…
0:2 Федерер је одузео сервис Ђоковићу. Евидентно је да је Новак у кризи.
0:1 Федерер је повео у четвртом сету.