VATERPOLO – SRBIJA ZLATNA! Vaterpolisti odbranili titulu u Svetskoj ligi!

0

vaterpolo prlainovic_620x0

У финалу предстижног такмичења наши ватерполисти убедљиво су у Дубаију победили селекцију Мађарске са 10:6.

Магична Србија. „Делфини“ су јубиларну десету медаљу у Светској лиги осми пут позлатили. Европски прваци су у финалу завршног турнира у Дубаију декласирали шампиона света, Мађарску са 10:6 (3:2, 4:0, 3:1, 0:3). Нашима, који су обезбедили и пласман на СП идуће године у руском Казању, припао је и чек од 100.000 долара.

ДВЕ НАГРАДЕ

Србису најбољи, али је МВП Ф8 Светске лиге Мађар Денеш Варга?!
Тако су гласали новинари, који су нанели неправду Филип Филиповићу, првом стрелцу турнира са 17 голова. Гојко Пијетловић је најбољи голман.

Гоцић и другови бриљирали су у базену. Перфектно су одиграли одбрану, а у нападу су били неумољиви. Мађари дуго нису могли да дођу себи, деловали су изгубљено и да наши нису смањили гас у последњој четвртини доживели би праву катастрофу. Овако, успели су да изборе колико-толико подношљив пораз.

Само се у првој четвртини водила жестока борба. Срби су, као и у полуфиналу против Аустралије, повели голом Филиповића. Убрзо је Мадараш донео 1:1, да би Прлаиновић и Стефан Митровић ефектним головима са дистанце донели сигурност својој селекцији – 3:1.

Наши су одиграли перфектно другу четвртину. У одбрани су били непрелазни, сјајан је био голман Гојко Пијетловић, а у нападу су Филиповић два пута, Стефан Митровић и Мандић ефектним шутевима са дистанце избезумили мађарског голмана Нађија – 7:2.

Изабраници Дејана Савића нису имали милости ни у трећој деоници. И даље су играли професорски, изванредно се бранили, а преко Стефана Митровића и Душка Пијетловића допливавали до невероватних – 9:2. У финишу четвртине Денеш Варга је после 15 и по минута постигао трећи гол за Мађаре.

Ипак, „делфини“ су се опустили у последњих осам минута. Попустили су у одбрани, у нападу нису били довољно концетрисани, Марковић није искористио ни петерац, тако да је велики ривал успео да ублажи пораз.

МАЂАРСКА 6

СРБИЈА      10

Базен у Дубаију. Гледалаца: 800. Судије: Гомез (Италија) и Борел (Шпанија). Играч више: Мађарска 9 (1), Србија 6 (3). Петерци: Мађарска 1 (1), Србија 2 (1).

МАЂАРСКА: Нађи, Гор-Нађи, Мадараш 1, Ердељи, Вамош, Хошњански, Ањал, Сивош, Данијел Варга 1, Денеш Варга 4, Тот, Хараи, Декер.

СРБИЈА: Гојко Пијетловић, Мандић 2, Гоцић, Ранђеловић, Ћук, Душко Пијетловић 1, Никић, Марковић, Рађен, Филиповић 3, Прлаиновић 1, Стефан Митровић 3, Бранислав Митровић.