ULM KAZNIO SVAKU ZVEZDINU GREŠKU Crveno-beli pretrpeli drugi poraz u Evrokupu

0

Crveno-beli na gostovanju u Nemačkoj doživeli drugi poraz na gostovanjima u Evrokupu

Са правом је Милан Томић позивао на опрез. Два узастопна гостовања у Еврокупу и два пораза Црвене звезде.

После Бреше, црвено-бели су изгубили и у Немачкој од екипе Улма – 95:80. Домаћи тим је све време био бољи, диктирао темпо и заслужено стигао до тријумфа.

Најефикаснији код домаћина били су Еванс са 23 и Милер са 20 поена, док је у српском тиму једини расположени играч био Огњен Добрић са 21 поеном.

21:24 – ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА
Увео је Томић Раданова у игру, али је и даље проблем црвено-белих игра у дефанзиви где домаћин превише лако долази до коша (77:61).

Остало је нешто мање од шест минута пре краја, Звезда је успела да спусти минус на 13 поена, уз пету личну грешку Перпероглуа (79:66).

Човић погађа оба пенала, Добрић потом краде лопту, али је брзо губи, Милер поентира у контри за тајм-аут Томића који потом добија и техничку што Акпинар користи да додатно увећа предност (83:68).

Берон погађа тројку, Лазић успева да изнуди личну Томпсона у нападу. Лазић је фаулиран приликом покушаја полагања, незгодно је пао и после кратке паузе устао да изведе два пенала. Погодио је само друго. Грин поентира, Човић је сигуран са пенала. На нешто мање од три минута пре краја Томић тражи тајм-аут (87:76).

Милер је висок пресинг Звезде решио поенима, Фаје погађа само прво бацање, Берон хвата лопту, али не успева да погоди, али Човић даје тројку на 90 секунди до краја (89:80). Фаје потом фаулира Томпсона који са линије пенала ставља тачку на било какав преокрет (91:80).

Улм је славио и то идентичном разликом као што је изгубио у Београду – 95:80.

20:46 – ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА
Друго полувреме почиње поенима Цирбеса, Улм се бори за лопту, успева да је освоји, али је Регланд краде и под фаулом погађа уз промашено додатно бацање (50:37).

Улм узвраћа серијом 6:0 за тајм-аут Томића. Добрић је ушао у игру и погодио две тројке, док Еванс на другој страни лако проналази начин да поентира поред Перпероглуа који брзо прави трећу личну (61:45).

У игри је и Душан Ристић, а Добрић потом прави потез досадашњег тока меча. Грин је трчао сам у контри, Огњен га је стигао и лупио „рампу“. Милер потом погађа тројку, Добрић узвраћа и одржава свој тим у игри (64:48).

Регланд је поентирао, натерао тренера домаћих да тражи минут одмора. То је дало резултат пошто је Рајнхарт погодио тројку (69:52). Томић је затим извео из игре Ристића и заиграо са нижом петорком без класичног центра.

Добрић је расположен за игру, то се видело и по сјајном додавању за закуцавање Фајеа, али је проблем што српски тим не успева да спречи ривала да постиже поене, Томпсон је поентирао, а Добрић погодио пету тројку из исто толико покушаја (71:57).

Пред последњих 10 минута домаћин има осетнију предност (73:57).

20:20 – ДРУГА ЧЕТВРТИНА
Берон прави пар грешака, Гинтер све то кажњава са пет узастопних поена (26:17). Томић је на паркет послао и Човића и Регланда и игра са два плејмејкера. Оџо је ухватио сопствени промашај и поентирао уз фаул, па дао и додатно слободно бацање (26:20).

Оџо прави велике проблеме домаћим играчима који га често фаулирају, добио је ударац у пределу ока па је морао да оде на клупу. Рајнхарт погађа тројку, а Томић прави велики број измена у покушају да пронађе праву петорку. Перпероглу потом погађа само прво бацање. Брецел фаулира Цирбеса што немачког центра додатно љути зато што судије допуштају агресивну игру Улму. Потом промашује оба пенала (29:21).

Греј промашује оба пенала, а Томпсон хвата лопту поред Црибеса, Рајнхарт то награђује тројком, да би Добрић одмах узвратио на исти начин. Берон греши, Грин краде лопту и погађа у контри, Томић реагује тајм-аутом (35:24).

Берон грешке анулира погођеном тројком. Регланд краде лопту и поентира, Перпероглу уз мало среће полаже, да би Еванс поново остао сам и то казнио својом трећом тројком (42:31).

Црвено-бели настављају да греше и промашују, Улм све то лако решава и заслужено после првих 20 минута има двоцифрено вођство (50:33).

19:53 – ПРВА ЧЕТВРТИНА
Муче се и једни и други са постизањем поена на старту утакмице. За два и по минута игре су постигнута уккупно четири поена (2:2).

Регланд је ушао у серију промашаја, Улм прави серију 5:0 и тера Томића да тражи тајм-аут (7:2).

Берон погађа два пенала по повратку на терен, после чега Еванс остаје сам и погађа тројку. Берон не успева да узврати (10:4). Добрић баца лош пас за Фаје, али исправља грешку и погађа за два, да би Акпинар потом погодио нову тројку за домаћи тим (13:6).

Улм од старта игра веома агресивно у одбрани по целом терену, посебно на Регланду и то прави велике проблеме српском тиму у организацији игре. Томпсон два пута поентира рутински после продора (17:10).

Томић је увео Оџа уместо Цирбеса, то је одмах дало резултат, јер су се дефанзивци домаћина спустили у рекет, Перпероглу је остао сам на шуту за три. Промашај Улма, омалени Гинтер остаје сам са Оџом у рекету, фаулира га, судије су погледале снимак како би утврдиле да ли је била неспортска и то су и потврдили. Снажни центар је погодио само прво, али је потом Берон после фаула такође дао само једно бацање (18:15).

Еванс даје своју нову тројку, девети поен у првој деоници, а Оџо на другој страни снажно закуцава за крај првих 10 минута (21:17).