TROMINUTNI BLICKRIG Ronaldo razbio Vels i odveo Portugal u finale EP u fudbalu!

0

Fudbaleri Portugala pobedili su Vels sa 2:0 (0:0) u polufinalu Evropskog prvenstva, pa će se za titulu prvaka Starog kontinenta boriti još jednom, posle poraza od Grčke u lisabonskom finalu 2004. sa 1:0.

Почетком другог полувремена, Роналдо и Нани су головима донели финале екипи, у ком ће противник бити Француска или Немачка. Њихов дуел одиграће се у четвртак од 21.00.

Уочи меча, селектори нису имали лак посао. Фернандо Сантош остао је без Пепеа и Карваља, Крис Колман није могао да рачуна на Дејвиса и Ремзија, испоставило се да је одсуство Aрона Ремзија, најбољег асистента турнира (4), ипак било ненадокнадив хендикеп за Велшане.

Плес Ремзија је у четвртфиналу послао Белгијанце кући, а сада су недостајали његови пасови и владавина средином игралишта екипи која се није надала оваквом учинку у Француској.

Робсон-Кану и Бејл се нису наиграли, иако је штоперски тандем Португала био ослабљен без Пепеа, а нису ни Португалци бриљирали у првих 45 минута, можда и најслабијих по игри у нокаут фази турнира.

Тек у наставку се пробудио Роналдо, после корнера је био највиши у скоку и главом је силовито закуцао лопту у мрежу, чиме је отворио широм врата финала. Нису добро на то реаговали Велшани, штавише, већ три минута касније су капитулирали још једном, овај пут преко Нанија који је умакао офсајд замци.

Гол је растеретио Роналда, био је све опаснији, запретио је и са 20 метара из слободног ударца и лопта је отишла тик изнад пречке, још једном је унео стрепњу у одбрану Велса, у ком је Колман покушао све што је могао.

У размаку од 10-ак минута, пробао је да освежи тим увођењем Воукса, Чурча и Вилијамса уместо Ледлија, Робсон-Кануа и Колинса, али је све дуго било узалудно. Играли су Португалци тврдо и одговорно, било је више шанси да буде 3:0 него 2:1 до 80. минута. Хенеси је једном на линији зауставио лопту и спречио погодак, Сантош је потом увео у игру Кварежму уместо Нанија и показао да жели нови погодак.