TREĆI PUT UZASTOPNO: Partizan osvojio kup!

0

Pre dve godine protiv Javora, prošle godine protiv Crvene zvezde, a na kraju ove sezone Partizan je u finalu Kupa Srbije savladao lučansku Mladost na stadionu Radnika u Surdulici rezultatom 2:1 i tako još jednom odbranio trofej u ovom takmičenju.

Вечерашњи трофеј је укупно петнаести за Партизан у домаћим Куп такмичењима (Куп СФРЈ, СРЈ, СЦГ и Србије).

Партизан је током првог полувремена имао знатно већи посед лопте, али то није успео да на прави начин материјализује. Црно-бели нису успели да створе неке стопостотне прилике, углавном су то били покушаји из даљине, од којих је Јевтовићев био најопаснији.

С друге стране, Лучанци су своје прилике вребали из контранапада, а најчешће су претили по десној страни. Таква је била и њихова акција из 21. минута, када су успели да поведу после првог ударца у оквир гола црно-белих.

Иван Милошевић је у казненом простору Партизана умакао пажњи Немање Антонова, центрирао ка Јанку Тумбасевићу који ударцем главом шаље лопту у Стојковићеву мрежу – 1:0.

Ипак, само десет минута су успели да задрже ту предност, пошто је потом Марко Јанковић изнудио слободан ударац, а онда га и мајсторски извео – лопта је завршила у горњем левом углу Росићевог гола, Партизан је изједначио на 1:1.

Тим резултато се ушло у друго полувремем, током којег је виђена слична слика на терену, Партизан је и даље имао теренску иницијативу која му се исплатила у 62. минуту.

Данило Пантић је изнудио корнер, извео га је Марко Јанковић на прву стативу, одакле је Јевтовић петом пребацио ка Саши Здјелару, а овај потпуно неометан проследио у небрањену мрежу – 2:1.

До краја, црно-бели нису дозволили ривалу да озбиљније угрози њихово вођство, иако је тренер Младости реаговао увођењем Трифуновића у шпиц напада уместо Радивојевића. Управо је Трифуновић у последњим тренуцима имао сјајну прилику да меч уведе у продужетје, али је замало закаснио на центаршут са леве стране.

Најбољу прилику за Партизан до краја је пропустио млади Армин Ђерлек у 85. минуту, а у надокнади времена Лучанци су остали и са играчем мање због искључења Пејовића.

Партизан: Стојковић, Вулићевић, Милетић, Марковић, Антонов, Јевтовић, Здјелар, Пантић, Јанковић (од 90+5. Тошић), Ивановић (од 78. Ђерлек), Тавамба.

Младост: Росић, Б. Милошевић, И. Милошевић, Шатара, Пешић, Пејовић, Павловић, Тумбасевић, Јовановић, Радивојевић (од 67. Трифуновић), Димић (од 80. Голубовић).